„Zaczarowany las”
27.03.2015r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza. Artyści zaprezentowali dzieciom ekologiczny spektakl pt. „Zaczarowany las”, którego myślą przewodnią było hasło „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Historia, którą dzieci obejrzały dotyczyła ochrony lasu przed złym działaniem człowieka. Opowiadała przygodę trzech chłopców, którzy spędzili dzień w lesie i nie potrafili uszanować lasu i jego mieszkańców, za co duch Lasu dał im solidną nauczkę. W bajce na szczęście zjawiła się Złota Rybka, która zmieniła zachowanie chłopców. Dynamiczna akcja oraz piękna scenografia wywołały uśmiech i duże zainteresowanie przedszkolaków. Po spektaklu dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami.



Po raz kolejny Gminne Przedszkole w Tarnawatce – Tartak brało udział w Przedszkolnym Programie Edukacji Antytytoniowej pt. „Czyste powietrze wokół nas”. Zajęcia odbywały się w starszej grupie wiekowej (5-6 latki).
8 marca to Dzień Kobiet, chyba każdy o tym wie.
Teatr Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza odwiedził nasze przedszkole dnia 29 stycznia 2015r. Artyści zaprezentowali przedstawienie kukiełkowe pt. „Czerwony Kapturek”. Bajka wzbudziła ogromne zainteresowanie, pomimo iż jest dobrze znana wszystkim. Przedszkolaki bardzo entuzjastycznie i żywiołowo reagowały na spektakl, było sporo śmiechu i doskonałej zabawy. Dzieci miały okazję odegrać role teatralne, manipulować kukiełkami oraz porozmawiać z aktorami.
28 stycznia 2015r. w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, wśród których można było spotkać: wróżki, królewny, motylki, zwierzątka, piratów, strażaków, rycerzy, Spider Mana, kowboja i wiele innych. Wystrój sali wprowadzał w radosny i zabawowy nastrój. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu DJ Carllo, który zachęcał wszystkich do tańca. Dzieci świetnie się bawiły ze swoimi paniami i rodzicami. Zatańczyły również z Mikołajem, który odwiedził je na balu przynosząc paczki pełne słodyczy.
Dnia 27.01.2015r. na zaproszenie swoich wnuków do przedszkola w bardzo licznym gronie przybyli babcie i dziadkowie. Z okazji ich święta przedszkolaki przedstawiły Jasełka i krótki montaż słowno-muzyczny. Po część artystycznej i odśpiewaniu „100 lat” dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki i laurki. Na gości czekał również słodki poczęstunek. Ze wzruszenie nie jedna łza z oka popłynęła.









