niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

„Zaczarowany las”

27.03.2015r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza. Artyści zaprezentowali dzieciom ekologiczny spektakl pt. „Zaczarowany las”, którego myślą przewodnią było hasło „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Historia, którą dzieci obejrzały dotyczyła ochrony lasu przed złym działaniem człowieka. Opowiadała przygodę trzech chłopców, którzy spędzili dzień w lesie i nie potrafili uszanować lasu i jego mieszkańców, za co duch Lasu dał im solidną nauczkę. W bajce na szczęście zjawiła się Złota Rybka, która zmieniła zachowanie chłopców. Dynamiczna akcja oraz piękna scenografia wywołały uśmiech i duże zainteresowanie przedszkolaków. Po spektaklu dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

Po raz kolejny Gminne Przedszkole w Tarnawatce – Tartak brało udział w Przedszkolnym Programie Edukacji Antytytoniowej pt. „Czyste powietrze wokół nas”. Zajęcia odbywały się w starszej grupie wiekowej (5-6 latki).

 Program składa się z zajęć, które skoncentrowane są na pobudzeniu różnych form aktywności dzieci poprzez zabawy twórcze, tematyczne, grupowe, konstrukcyjne. Na zajęciach dzieci wykonywały odpowiednie rysunki, których celem było uświadomienie szkodliwości dymu papierosowego. Dzieci wykonywały ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne.

 W wyniku tych zajęć przedszkolaki zwiększyły i usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nikotynowego. Dowiedziały się, w jaki sposób można i trzeba zachowywać się gdy jest się narażonym na wdychanie dymu z papierosa.

Wprowadzenie wychowania antynikotynowego jako części wychowania zdrowotnego dla tej grupy wiekowej stanowi pierwsze ogniwo w łańcuchu działań edukacyjnych na rzecz kształtowania świadomych postaw antynikotynowych dzieci.

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

8 marca to Dzień Kobiet, chyba każdy o tym wie.

Nie zapomnieli  o tym święcie chłopcy z przedszkola. Dla swoich koleżanek (małych kobietek) przygotowali piękne laurki i niespodzianki. Zaśpiewali 100 lat po czym zaprosili dziewczynki na słodki poczęstunek. Było bardzo uroczyście.

„CZERWONY KAPTUREK”

Teatr Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza odwiedził nasze przedszkole dnia 29 stycznia 2015r. Artyści zaprezentowali przedstawienie kukiełkowe pt. „Czerwony Kapturek”. Bajka wzbudziła ogromne zainteresowanie, pomimo iż jest dobrze znana wszystkim. Przedszkolaki bardzo entuzjastycznie i żywiołowo reagowały na spektakl, było sporo śmiechu i doskonałej zabawy. Dzieci miały okazję odegrać role teatralne, manipulować kukiełkami oraz porozmawiać z aktorami.

BAL KARNAWAŁOWY

28 stycznia 2015r. w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, wśród których można było spotkać: wróżki, królewny, motylki, zwierzątka, piratów, strażaków, rycerzy, Spider Mana, kowboja i wiele innych. Wystrój sali wprowadzał w radosny i zabawowy nastrój. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu DJ Carllo, który zachęcał wszystkich do tańca. Dzieci świetnie się bawiły ze swoimi paniami i rodzicami. Zatańczyły również z Mikołajem, który odwiedził je na balu przynosząc paczki pełne słodyczy.

 W czasie odpoczynku dzieci zbierały siły na nowo zajadając się pysznymi ciastkami i pijąc herbatkę. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, z żalem opuszczały salę balową.

 Kolejny bal już za rok.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDZSZKOLU

Dnia 27.01.2015r. na zaproszenie swoich wnuków do przedszkola w bardzo licznym gronie przybyli babcie i dziadkowie. Z okazji ich święta przedszkolaki przedstawiły Jasełka i krótki montaż słowno-muzyczny. Po część artystycznej i odśpiewaniu „100 lat” dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki i laurki. Na gości czekał również słodki poczęstunek. Ze wzruszenie nie jedna łza z oka popłynęła.