środa 30 Wrz 2020

Szukaj

Spektakl „Czas wspomnień”

„Czas wspomnień” to tytuł spektaklu, który uczniowie klas IV – VIII mieli okazję obejrzeć w Tomaszowskim Domu Kultury 17 września 2019 r. Przedstawienie przygotował Tomaszowski Zespół Teatralny z okazji obchodów 80. rocznicy Bitew pod Tomaszowem Lubelskim. Reżyserią zajęła się pani Maria Kozyra, która jest jednocześnie autorką scenariusza.

Tematem spektaklu było wspomnienie losów zasłużonego uczestnika walk pod Tomaszowem Lubelskim w 1939 r. Historia jest opowiadana przez jego syna i wnuczkę, którzy przy okazji porządkowania dokumentów  po zmarłym, trafiają na jego pamiętnik, zawierający zapiski z czasów II wojny światowej. W klimat wydarzeń, które rozegrały się w Tomaszowie przed osiemdziesięcioma laty, widz został wprowadzony poprzez obrazy filmowe, ukazujące realia późnych lat trzydziestych. Wszystkiemu towarzyszyła przepiękna oprawa muzyczna w wykonaniu Kwartetu wokalnego pod kierunkiem Małgorzaty Giski oraz Teatralnej grupy wokalnej pod kierunkiem Anny Pilipiec. Wśród poruszających serce piosenek, którym towarzyszyły efektowne prezentacje multimedialne, znalazły się m.in. „Wolność” M. Grechuty, „Wrzosy” oraz „Dziś idę walczyć, Mamo!”.

Spektakl nie tylko przybliżył uczniom historię mieszkańców Tomaszowa z czasów II wojny światowej, ale także znakomicie odzwierciedlił klimat lat trzydziestych minionego stulecia. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, a niektóre momenty były tak wzruszające, że łzy same cisnęły się do oczu. Emocje były tym większe, że na scenie mogliśmy podziwiać panią Aleksandrę Krech, nauczycielkę matematyki ZSiP w Tarnawatce oraz wychowawczynię klasy V a. W spektaklu wzięło udział 99 uczniów klas IV-VIII. Wyjazd zorganizowała Wiesława Pióro.

                                               Aneta Mużacz

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Środa
30 września 2020
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław, Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor, Wiktoriusz, Zofia
Do końca roku zostało
93 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

006604930
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
2523
8618
27742
6497827
244421
478074
6604930

Twój IP: 157.55.39.8
Server Time: 2020-09-30 06:11:43

GOŚCIMY

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.