piątek 25 Wrz 2020

Szukaj

Paula i jej pasja

Od początku października mamy przyjemność podziwiać portrety wykonane ręką uczennicy Szkoły Podstawowej w Tarnawatce- Pauli Margolt.

Niedługo Paula skończy 13 lat, uczęszcza do klasy VII „a” Szkoły Podstawowej w Tarnawatce. Od wczesnego dzieciństwa uwielbiała rysować. W przedszkolu wolała rysować niż pisać literki. Często szkicowała dla swoich znajomych. Tworzyła prace plastyczne na liczne konkursy. Swoją twórczą ekspresję i kreatywność rozwija pod okiem pani Ewy Zieńko na zajęciach plastyki; przez kilka lat pogłębiała swoje umiejętności, uczęszczając na zajęcia szkolnego koła plastycznego. Ma  możliwość  wyrabiania wrażliwości estetycznej, przez którą rozumie się zdolność dostrzegania i przeżywania wszelkiego piękna. Zgodziła się zaprezentować swe rysunki. Doczekała się skromnej wystawy swych prac na górnym holu szkoły. Zachwyciła oglądające osoby.Niektóre sportretowane dziewczęce postacie posiadają „wschodnie” rysy i ogromne oczy. Autorka z upodobaniem  naśladuje styl japońskich kreskówek i Disney’a. Można  pochwalić twórczą dziewczynkę za zapał do pracy.

Mówi skromnie i z pewną nieśmiałością: Na początku nie wierzyłam, że moje prace mogą
się komuś spodobać. Wstydziłam się je pokazywać. Obawiałam się, że ktoś będzie się ze mnie śmiał. Najbardziej lubię wykonywać portrety ołówkami. Ostatnio sprawia mi przyjemność praca kredkami.

Chciałabym w przyszłości studiować grafikę komputerową. Posługuję się różnymi programami
 i widzę w tym swą przyszłość. Planuję dalej iść w tym kierunku.
Życzymy młodej artystce cierpliwości w pielęgnowaniu zamiłowania do uprawiania tej formy aktywności, spełnienia marzeń i planów. Dziękujemy za ciekawe doznania artystyczne.

Wystawę zainicjowała i zorganizowała pani Ewa Zieńko.                                                                                                                                Małgorzata Knafel

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Piątek
25 września 2020
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław
Do końca roku zostało
98 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

006569731
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
2220
4101
40562
6452881
209222
478074
6569731

Twój IP: 54.36.148.80
Server Time: 2020-09-25 12:33:06

GOŚCIMY

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.