niedziela 08 Gru 2019

Szukaj

Paula i jej pasja

Od początku października mamy przyjemność podziwiać portrety wykonane ręką uczennicy Szkoły Podstawowej w Tarnawatce- Pauli Margolt.

Niedługo Paula skończy 13 lat, uczęszcza do klasy VII „a” Szkoły Podstawowej w Tarnawatce. Od wczesnego dzieciństwa uwielbiała rysować. W przedszkolu wolała rysować niż pisać literki. Często szkicowała dla swoich znajomych. Tworzyła prace plastyczne na liczne konkursy. Swoją twórczą ekspresję i kreatywność rozwija pod okiem pani Ewy Zieńko na zajęciach plastyki; przez kilka lat pogłębiała swoje umiejętności, uczęszczając na zajęcia szkolnego koła plastycznego. Ma  możliwość  wyrabiania wrażliwości estetycznej, przez którą rozumie się zdolność dostrzegania i przeżywania wszelkiego piękna. Zgodziła się zaprezentować swe rysunki. Doczekała się skromnej wystawy swych prac na górnym holu szkoły. Zachwyciła oglądające osoby.Niektóre sportretowane dziewczęce postacie posiadają „wschodnie” rysy i ogromne oczy. Autorka z upodobaniem  naśladuje styl japońskich kreskówek i Disney’a. Można  pochwalić twórczą dziewczynkę za zapał do pracy.

Mówi skromnie i z pewną nieśmiałością: Na początku nie wierzyłam, że moje prace mogą
się komuś spodobać. Wstydziłam się je pokazywać. Obawiałam się, że ktoś będzie się ze mnie śmiał. Najbardziej lubię wykonywać portrety ołówkami. Ostatnio sprawia mi przyjemność praca kredkami.

Chciałabym w przyszłości studiować grafikę komputerową. Posługuję się różnymi programami
 i widzę w tym swą przyszłość. Planuję dalej iść w tym kierunku.
Życzymy młodej artystce cierpliwości w pielęgnowaniu zamiłowania do uprawiania tej formy aktywności, spełnienia marzeń i planów. Dziękujemy za ciekawe doznania artystyczne.

Wystawę zainicjowała i zorganizowała pani Ewa Zieńko.                                                                                                                                Małgorzata Knafel

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Niedziela
8 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Boguwola, Klement, Maria, Światozar, Wirginiusz
Do końca roku zostało
24 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

004056018
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
5210
5697
50327
3928769
50327
175052
4056018

Twój IP: 46.229.168.141
Server Time: 2019-12-08 21:47:03

GOŚCIMY

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.