niedziela 08 Gru 2019

Szukaj

BohaterON – włącz historię!

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek pocztowych. Nazwa projektu sygnalizuje chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

Kampania "BohaterON – włącz historię!"odbywa się w całej Polsce już po raz czwarty, w tym roku także nasza szkoła zgłosiła chęć udziału w tej akcji. Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe dowiedzieli się, czym jest kampania, jakie są jej założenia, a także dzięki zespołowej pracy miały możliwość zdefiniować na nowo pojęcie "bohater" po to, by odnieść je do zasług żyjących jeszcze Powstańców oraz zgłębić wiedzę na temat tego, jak wyglądało powstańcze życie. Pan Dariusz Kopiec w klasie  VI przeprowadził interesujące zajęcia podczas, których uczniowie mogli bliżej poznać historię Powstania Warszawskiego ale także i losy wybranych Powstańców. Dzięki formule tego projektu, każdy uczeń mógł osobiście wyrazić swój podziw i szacunek Powstańcom Warszawskim poprzez wykonanie kartki i napisanie do nich osobistych podziękowań za trud, ofiarność i odwagę w walce o wolną Ojczyznę.

Zwieńczeniem zajęć i lekcji poświęconych rozbudzaniu patriotyzmu w uczniach było wysłanie Powstańcom Warszawskim 102  kartek z życzeniami wykonanych podczas zajęć świetlicowych. Akcja ta ma szczególne znaczenie, ponieważ nieubłaganie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek.

“BohaterON - włącz historię” w naszej szkole została przeprowadzona pod nadzorem  p.Anety Pastuszek, p.D. Kopca, p.A. Najdy, p.E. Furgały, p.M. Majdan oraz p.B.Tyrki.

 Anna Najda

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Niedziela
8 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Boguwola, Klement, Maria, Światozar, Wirginiusz
Do końca roku zostało
24 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

004056018
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
5210
5697
50327
3928769
50327
175052
4056018

Twój IP: 46.229.168.141
Server Time: 2019-12-08 21:47:03

GOŚCIMY

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.