wtorek 27 Paź 2020

Szukaj

Jesteśmy już uczniami

25 października 2013 r. odbyła się uroczystość pasowania dzieci z klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział: dyrektor szkoły – pani Barnadeta Wołoszyńska, wicedyrektor szkoły – pani Dorota Ciećko, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Bajwoluk, sekretarz Urzędu Gminy – pan Marian Szałapski, uczniowie klasy II wraz ze swoją panią, rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele wychowawcy oraz bohaterowie tego dnia – dzieci uczęszczające do klas I „a” i I „b”.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną, w której pierwszaki - ubrani w galowe stroje i studenckie czapki - zaprezentowali zdobytą dotąd wiedzę. Udowodnili, że dużo wiedzą o Polsce - naszej Ojczyźnie, o tym, jak zachowywać się w szkole, jak uczestniczyć ruchu drogowym i troszczyć się o naszą planetę Ziemię.

 

Następnie wprowadzono flagę narodową i po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpił moment ślubowania. Powtarzając za panią Małgorzatą Jakimczuk słowa przysięgi, pierwszaki zapewnili nas, że będą dobrymi kolegami, uczniami i obywatelami. Z kolei pani dyrektor drewnianym ołówkiem pasowała 34 dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej

w Tarnawatce. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki – od uczniów klasy II oraz od Rady Rodziców.

Po akcie pasowania ciepłe słowa do już uczniów skierowała pani dyrektor i pan sekretarz. Potem przywitali pierwszaków uczniowie klasy II wraz ze swoją wychowawczynią Elżbietą Jakubczak, zapraszając ich do wspólnej zabawy, nauki, do bycia razem. Uspokoili młodszych kolegów, że w szkole jest super i zapewnili swoją pomoc w każdej sytuacji.

Następnie zaproszeni goście, rodzice i pełnoprawni już uczniowie, udali się na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Od tej pory dzieci z klasy pierwszej stały się stuprocentowymi uczniami, mającymi swoje prawa, ale także i obowiązki. Życzymy im, aby wypełnianie tych obowiązków było dla nich przyjemnością i dawało radość

i satysfakcję, aby za rok swoim młodszym kolegom również mogli powiedzieć, że w szkole jest super. 

 

                                                                                                                  Małgorzata Jakimczuk

                                                                                                                  Barbara Tyrka

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Wtorek
27 października 2020
Imieniny obchodzą
Frumencjusz, Iwona, Sabina, Siestrzemił, Wincenty
Do końca roku zostało
66 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

006782438
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
3819
7490
18221
6690131
171808
250121
6782438

Twój IP: 54.36.148.52
Server Time: 2020-10-27 14:19:24

GOŚCIMY

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.