niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

7 października 2021r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji Tomaszów Lubelski starszym aspirantem Wiolettą Myszczyńską oraz aspirantem sztabowym Adamem Seńko, dzielnicowym w Gminie Tarnawatka.

Pani policjantka opowiadała dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w drodze do przedszkola. Przypomniała o poruszaniu się lewą stroną jezdni, tam gdzie nie ma chodnika. Najmłodsi dowiedzieli się, jak ważne jest podróżowanie samochodem w foteliku z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Policjantka przestrzegała przed osobami nieznajomymi. Mówiła o tym, aby dzieci były czujne w kontaktach z takimi ludźmi, nie ufały nieznajomym, którzy proponują słodycze albo przejażdżkę samochodem, nie otwierały nieznajomym drzwi.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu wykazując się swoją wiedzą. Sześciolatki wyrecytowały wiersz o zasadach przechodzenia przez jezdnię, zaś pięciolatki  zaśpiewały piosenkę o numerze alarmowym 112.

Na koniec dzieci wręczyły funkcjonariuszom policji podziękowania za ciekawą lekcję na temat bezpieczeństwa.

Wycieczka do "Stadniny pod lasem" w Dąbrowie Tomaszowskiej

29 września 2021 r. dzieci z grupy „Biedronek” z Przedszkola w Tarnawatce  wybrały się na wycieczkę autokarową do stadniny koni w Dąbrowie Tomaszowskiej. Każdy przedszkolak mógł z bliska przyjrzeć się zwierzętom, ich stajniom i wybiegom. Przedszkolaki  pod czujnym okiem instruktora  skorzystały z lekcji jazdy konnej na zamkniętym padoku. Kolejną atrakcją był przejazd zaprzęgiem konnym po lesie. Dzieci obserwowały las w jesiennej szacie i  śpiewały piosenki. Następnie „ Biedronki” bawiły się na placach zabaw oraz spożywały  grillowane kiełbaski. To była bardzo przyjemna wycieczka, którą  dzieci z pewnością  długo będą  pamiętać.

ŚWIATOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy Światowy Dzień Przedszkolaka. Święto to ustanowiono, by podkreślić ogromną rolę przedszkola w rozwoju i edukacji dzieci.

Dzieci z naszego przedszkola spotkały się na boisku szkolnym, aby wspólnie świętować. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Dorota Ciećko składając wszystkim przedszkolakom serdeczne życzenia. Następnie cała społeczność przedszkolna odśpiewała „Hymn Przedszkolaka”. Po hymnie nastąpiło uroczyste nadanie nazw grupom. Przedszkolaki bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące zasad zachowania w przedszkolu oraz złożyły przyrzeczenie, iż będą starały się być wzorowymi przedszkolakami. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy przy dźwiękach hymnów poszczególnych grup tj. „Żabek”, „Motylków”, „Biedronek”, „Pszczółek” i „Misiów”. Na koniec panie wychowawczynie wypuściły kolorowe balony z dołączonymi dziecięcymi życzeniami. Po powrocie do przedszkola na wszystkich przedszkolaków czekał słodki poczęstunek, a po nim zabawa w grupach.

Życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta. 

ZAPRASZAMY DO PRZEDSZKOLA

Szanowni Rodzice!

 

 

          1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. 
Informujemy, że w związku z trwającą pandemią SARS-CoV-2
w dalszym ciągu funkcjonujemy w reżimie sanitarnym. Prosimy
o przypomnienie sobie lub zapoznanie się z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 na terenie przedszkola  http://zsip.cal24.pl/index.php?start=133 .

          W przedszkolu nie ma oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego. Od 1 września pracujemy w godzinach od 6.30 do 16.00. Od tego dnia dzieci będą miały zapewnione posiłki. Zajęcia z podstawy programowej organizowane są w godzinach 7.30 – 12.30. Rodzice/ opiekunowie przyprowadzają dzieci do godziny 8.30. Prosimy o przyniesienie i pozostawienie w szatni ubrań na zmianę, wyprawki przedszkolnej i pakietów pomocniczych. Każde dziecko powinno mieć obuwie zmienne, które samodzielnie założy i zapnie. Prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy.

          W ustalonych terminach odbędą się spotkania wychowawców grup
z Rodzicami.

          Życzymy zdrowia i zapraszamy dzieci do naszego Przedszkola.

                                                                                

                                                                               Dorota Ciećko

                                                                               Barbara Kierepka

 

                                                                                

Wyprawka przedszkolna rok szkolny 2021/2022

Grupa - 3 latki

  1. Malowanki – 2 sztuki
  2. Teczka z gumką – 2 sztuki
  3. Przybory: gumka do ścierania, 2 ołówki, temperówka z pojemniczkiem - w płaskim piórniku
  4. Farby plakatowe – 12 kolorów
  5. Kredki bambino (grube drewniane) – 2 opakowania
  6. Wycinanka
  7. Klej w sztyfcie AMOS GLUE STICK – 3 sztuki
  8. Nożyczki z zaokrąglonymi końcami
  9. Blok techniczny biały- A3 i A4
  10.  Blok techniczny kolorowy- A3 i A4
  11. Plastelina (12 kolorów)
  12. Kolorowe kartki do ksero (po 5 sztuk: żółty, zielony, niebieski, czerwony)
  13. Chusteczki higieniczne - 3 pudełka po 100 sztuk
  14. Chusteczki mokre – 2 opakowania
  15. Patyczki higieniczne 1 opakowanie (na zajęcia plastyczne)

Wszystkie rzeczy prosimy podpisać


Grupa- 4 latki

  1. Malowanki – 2 sztuki
  2. Teczka z gumką – 2 sztuki
  3. Przybory: gumka do ścierania, temperówka z pojemniczkiem, ołówek - w płaskim piórniku,
  4. Kredki bambino (grube drewniane)– 2 opakowania
  5. Flamastry
  6. Farby plakatowe -12 kolorów
  7. Wycinanka
  8. Kleje w sztyfcie AMOS GLUE STICK – 2 sztuki
  9. Nożyczki
  10. Plastelina – 12 kolorów
  11. Blok techniczny kolorowy- A4
  12. Kolorowe kartki do ksero (po 5 sztuk: żółty, zielony, niebieski, czerwony)
  13. Chusteczki higieniczne - 3 pudełka po 100 sztuk
  14. Chusteczki mokre – 1 opakowanie
  15. Patyczki higieniczne – 1 opakowanie (na zajęcia plastyczne)

Wszystkie rzeczy prosimy podpisać


Grupa - 5 latki

  1. Malowanki – 2 sztuki
  2. Teczka z gumką – 2 sztuki
  3. Przybory: gumka do ścierania, temperówka z pojemniczkiem w płaskim piórniku
  4. Kredki bambino (grube drewniane) – 2 opakowania
  5. Flamastry
  6. Wycinanka
  7. Kleje w sztyfcie AMOS GLUE STICK – 3 sztuki
  8. Nożyczki
  9. Blok techniczny kolorowy- A3 i A4
  10. Plastelina (12 kolorów)
  11. Kolorowe kartki do ksero (po 5 sztuk: żółty, zielony, niebieski, czerwony)
  12. Patyczki higieniczne – 1 opakowanie (na zajęcia plastyczne)

Wszystkie rzeczy prosimy podpisać


Grupa - 6 latki

  1. Malowanki – 2 sztuki
  2. Teczka z gumką – 2 sztuki
  3. Przybory: gumka do ścierania, 2 ołówki, temperówka z pojemniczkiem,
  4. w płaskim piórniku
  5. Flamastry
  6. Kredki bambino (grube drewniane)– 2 opakowania
  7. Wycinanka
  8. Kleje w sztyfcie AMOS GLUE STICK – 3 sztuki
  9. Nożyczki
  10. Blok techniczny kolorowy- A3 i A4
  11. Kolorowe kartki do ksero (po 5 sztuk: żółty, zielony, niebieski, czerwony)
  12. Chusteczki higieniczne – 2 pudełka po100 sztuk
  13. Chusteczki mokre – 1 opakowanie

 
Wszystkie rzeczy prosimy podpisać

Przegląd Piosenki Przedszkolnej

W środę 23 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Od Przedszkola do Gwiazdora”. Na scenie pojawiło się wielu małych artystów.

            Grupę trzylatków reprezentowali:

1. Anna Jakimczuk

2. Róża Miśkiewicz

3. Zofia Kotarska

4. Leonard Godzisz

5. Michał Biront

            Grupę czterolatków

1. Alicja Bukała

2. Bartosz Sochan

3. Maria Jaworska

4. Adrian Rembisz

5. Anastazja Gawlik

6. Oliwia Matwiejszyn

7. Milena Szokało

            Grupę pięciolatków

1. Lena Bartecka

2. Michał Berbeć

3. Lena Piątkowska

4. Nikola Antoniak

5. Martyna Świder

6. Maja Świder

7. Vanessa Krajewska

8. Karol Sochan

            Grupę sześciolatków

1. Kinga Moskwa

2. Marcelina Bosiak

3. Kinga Kosak

4. Małgorzata Gramatyka

5. Nikola Rajtak

 

            Wykonawcom przysłuchiwała się Pani Dyrektor Bernadeta Wołoszyńska, która gratulowała odwagi i wspaniałych występów. Uczestnicy przeglądu otrzymali duże brawa od widowni i pamiątkowe dyplomy.

            Gratulacje dla naszych małych artystów.