niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Dzień Kobiet w Przedszkolu 2022

 

                "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.

                  I pierwszy promień bliskiej wiosny.

                  Dzień bez kłopotów  i bez trosk.

                  Dużo radości.

 

                  Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,

                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce.

                  Każdego dnia dobry uczynek -

                  To jest od chłopców upominek"

 

Zbigniew Jeżyna

           

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy z grup: Biedronki  i Pszczółki przygotowali dla dziewczynek i pań krótki program artystyczny składający się z wierszyków, piosenek i tańców. Artyści za swój wspaniały występ nagrodzeni zostali uśmiechem i wielkimi brawami. Chłopcy złożyli również życzenia i wręczyli wszystkim koleżankom lizaki - kwiatki, a paniom goździki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. W tym dniu chłopcy zachowywali się wyjątkowo, a na dziewczęcych buziach malował się uśmiech. Wszystkie panie i dziewczynki serdecznie dziękują chłopcom za życzenia i upominki.

Protokół z przedszkolnego konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”.

W lutym 2022 r. w przedszkolu w Tarnawatce zorganizowano konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”.

Celem konkursu było:

¾    doskonalenie umiejętności wyrażania swoich spostrzeżeń, wyobrażeń za pośrednictwem różnorodnych form plastycznych,

¾    rozwijanie zainteresowań czytelniczych,

¾    umiejętność wykorzystywania różnorodnych technik i materiałów plastycznych,

¾    rozwijanie inwencji twórczej dzieci.

Był on przeznaczony dla dzieci 3 - 6 letnich. 10 marca 2022 roku Komisja w składzie panie: Aneta Pastuszek, Iwona Hucik i Julita Majdanik dokonała oceny prac konkursowych. Przy ocenie wzięto pod uwagę samodzielność wykonania pracy, staranność oraz ogólne wrażenia estetyczne. Po obejrzeniu 50 prac z pięciu grup przedszkolnych przyznano 22 równorzędne nagrody.

Nagrody otrzymały następujące osoby:

Kinga Szczepaniuk, Olivier Pankiewicz, Lena Bartecka, Martyna Świder, Zuzanna Gielmuda - z grupy "Pszczółki" (op. pani Anita Jędruszczak);

Oliwia Czarnecka, Maria Jaworska, Anastazja Gawlik, Daria Maryńczak, Wojciech Wysocki - z grupy "Biedronki" (op. pani Dorota Piróg);

Oliwier Rajtak, Szymon Szuper, Róża Miśkiewicz, Rita Cienkusz, Leonard Godzisz - z grupy "Motylki" (op. pani Barbara Tyrka);

Łukasz Graca, Sebastian Śrutwa, Zofia Litwińczuk, Pola Wawrzusiszyn, Aleksander Józefczuk - z grupy "Żabki" (op. pani Jolanta Wołoszyn);

Aleksandra Dąbrowska, Tobias Wardach - z grupy "Misie" (op. pani Mirosława Majdan).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu 2022

W dniach 1 - 3 lutego 2022 r. w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Niestety w tym roku nie mogliśmy gościć dziadków w naszej placówce, gdyż koronawirus w znacznym stopniu ograniczył nasze życie oraz wzajemne kontakty. Doświadczenia te pozwoliły nam  jeszcze bardziej docenić, jak wielkim skarbem jest babcia i dziadek. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Uczciły to święto  składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc. W swoich występach pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek. Przygotowały laurki oraz upominki. Dla dziadków nagrane zostały filmy z uroczystości, do których linki zamieszczono na grupowych mailach.

Bal karnawałowy w przedszkolu- 2022

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i tym razem. W dniu 19.01.2022 r. w naszym przedszkolu odbył się taki bal. W karnawałowy nastrój wprowadzały wszystkich pięknie udekorowane balonami i serpentynami sale oraz bajkowe przebrania dzieci. Każde z dumą prezentowało swój strój i pozowało do zdjęć. Przedszkolaki z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo zmęczenia. Największy zachwyt wywarły na dzieciach puszczane bańki mydlane. Oczywiście nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Jasełka w Przedszkolu w Tarnawatce 2021

W środę 22 grudnia 2021r. w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez grupę "Pszczółki" pod opieką pani Anity Jędruszczak. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci wcieliły się w role: Maryi, Józefa, aniołów, Trzech Króli, pastuszków, wołka i osiołka, gwiazdek i krasnoludków. Z wielkim zaangażowaniem przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Swoistego uroku występom dodała piękna scenografia, szopka, żłobek z siankiem i odpowiednie oświetlenie.

Jasełka obejrzały wszystkie przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście, m.in. pani dyrektor Dorota Ciećko, pani wicedyrektor Barbara Kierepka, pan wójt Piotr Pasieczny i pan sekretarz Marian Szałapski.

Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, śpiew, dekoracje,  życzenia oraz wspólne kolędowanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Na zakończenie pani dyrektor Dorota Ciećko oraz pan wójt Piotr Pasieczny życzyli wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

6 - latkom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

 

Protokół z przebiegu przedszkolnego konkursu plastycznego "Kartka świąteczna"

Konkurs plastyczny "Kartka świąteczna" został ogłoszony w grudniu 2021r. przez panią Mirosławę Majdan. Uczestnikami konkursu były dzieci 3 - 6 letnie ze wszystkich grup naszego przedszkola. Jego celem było podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych, rozbudzanie zainteresowania dzieci pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci.

W dniu 15 grudnia 2021 roku Komisja w składzie panie: Dorota Piróg, Anita Jędruszczak i Jolanta Wołoszyn dokonała oceny prac konkursowych. Przy ocenie wzięto pod uwagę samodzielność wykonania pracy, staranność oraz ogólne wrażenia estetyczne. Po obejrzeniu 74 prac z pięciu grup przedszkolnych przyznano 22 równorzędne nagrody.

Nagrody otrzymały następujące osoby:

Dawid Kudełka, Jakub Majewski, Lena Piątkowska, Martyna Świder, Zuzanna Gielmuda - z grupy "Pszczółki" (op. pani Anita Jędruszczak);

Oliwia Czarnecka, Oliwia Matwiejszyn, Leon Kovӑcs, Adrian Kuczmaszewski, Milena Szokało - z grupy "Biedronki" (op. pani Dorota Piróg);

Michał Biront, Oliwier Rajtak, Emilia Kurzępa, Weronika Szostak, Leonard Godzisz - z grupy "Motylki" (op. pani Barbara Tyrka);

Łukasz Graca, Iga Bukała, Aleksandra Włoszczuk, Pola Wawrzusiszyn, Aleksander Józefczuk - z grupy "Żabki" (op. pani Jolanta Wołoszyn);

Jakub Sahajko, Faustyna Kopczyńska - z grupy "Misie" (op. pani Mirosława Majdan).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.