niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Sprawozdanie z warsztatów plastycznych pt. "Kartka świąteczna"

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas radości, miłości, wspólnego kolędowania. Ze świętami związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze z nich to te, własnoręcznie wykonane, ozdobione różnymi technikami plastycznymi. Aby kultywować tę piękną tradycję panie: Julita Majdanik i Iwona Hucik w dniach 10 i 13 grudnia 2021 roku przeprowadziły we wszystkich grupach przedszkolnych warsztaty pt. "Kartka świąteczna". Łącznie wzięło w nich udział 74 przedszkolaków. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Układały przygotowane elementy tworząc piękne kompozycje, przyklejały je, a następnie ozdabiały świątecznymi motywami. Efektem pracy były wspaniałe kartki świąteczne. Dzięki warsztatom dzieci miło i kreatywnie spędziły czas, miały możliwość realizacji różnorodnych pomysłów, a atmosfera jaką stworzyły Panie prowadzące wyzwoliła wśród przedszkolaków ogrom pozytywnych emocji.

Wszystkie kartki zostały zgłoszone do konkursu plastycznego pod tym samym tytułem. Pani Julicie i pani Iwonie serdecznie dziękujemy za pomysł i jego realizację.

Wizyta Świętego Mikołaja

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Każda grupa przygotowała się do niego starannie. Dzieci wykonały  ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście królował Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, przedszkolaki przygotowały piosenkę lub wiersz, które zaprezentowały przed tak wyjątkowym gościem. Kiedy nadszedł wreszcie ten wyjątkowy dzień, wszystkie dzieci w pięknych mikołajkowych strojach już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały odgłosu dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Zaraz po śniadaniu zawitał do naszego przedszkola. Nasz gość rozpoczął swoją wizytę  od starszaków, a następnie odwiedził maluchy. Wszystkie dzieci, zarówno starsze jak i młodsze, bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Przedszkolaki chętnie rozmawiały z Mikołajem, śpiewały przygotowane piosenki, recytowały wiersze i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Następnie zaprosiły gościa do wspólnej zabawy mikołajkowej przy muzyce. Na koniec Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia z Mikołajem, które będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

 

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu!

W dniu 25.11.2021r. przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego szczególnego dnia honorowymi gośćmi były  przyniesione przez dzieci misie. W związku z obecną sytuacją pandemiczną w kraju oraz koniecznością przestrzegania zasad zachowania bezpieczeństwa, dzieci swoje misie przyniosły do przedszkola już kilka dni wcześniej, aby mogły przejść kwarantannę. Uroczystość rozpoczęła wizyta niezwykłego gościa - brunatnego niedźwiadka o imieniu Krzyś, który zaprosił wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Przedszkolaki bawiły się przy „misiowych” piosenkach, uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych, poznały historię pluszowego misia  na podstawie filmu "Karolek i Dzień Pluszowego Misia" i wykonały  maskotki. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku, a mianowicie ulubionych przez wszystkie dzieci Lubisiów. Ten dzień upłynął dzieciom  w radosnej atmosferze i pozostanie na długo w ich pamięci.

Mój kraj jest naj…

 W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu i wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Dlatego też 10 listopada o godz. 11.11  dzieci ze wszystkich grup włączyły się do akcji „ Szkoła do hymnu”.

  17 listopada  w przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Część  artystyczną przedstawiły dzieci z grupy  „Biedronek”. Słowem, tańcem i piosenką opowiedziały o ważnych wydarzeniach  związanych z walką o niepodległość naszej Ojczyzny, symbolach narodowych i swoim przywiązaniu do Polski.

Po akademii  wiersze recytowały dzieci, które  brały  udział  w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Jestem małym patriotą”.

Mamy nadzieję, że celebrowanie tego święta zapadnie w pamięci naszych Małych Polaków, a kiełkujący patriotyzm zaowocuje w przyszłości wzorową postawą dojrzałego i odpowiedzialnego obywatela.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2021

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Grupa Misie ze swoją panią Mirosławą Majdan zorganizowała dla wszystkich przedszkolaków zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dodatkową atrakcją dla dzieci był teatrzyk pt. "Czerwony Kapturek". W postacie babci, Czerwonego Kapturka, mamy, wilka i leśniczego wcieliły się panie: Dorota Piróg, Anita Jędruszczak i Iwona Hucik dostarczając małym widzom dużo frajdy. Ten dzień sprawił  przedszkolakom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

Pasowanie na Przedszkolaka rok szkolny 2021/2022

W dniu 27 października 2021r. na hali sportowej 33 dzieci z grup: Żabki, Motylki, Misie, Biedronki i Pszczółki w obecności pani dyrektor Doroty Ciećko i pani wicedyrektor Barbary Kierepka oraz koleżanek i kolegów z naszego przedszkola oficjalnie zostało przyjętych do grona przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania "Hymnu Przedszkolaka". Następnie dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód tego, jak dużo już potrafią. Z uśmiechem na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej dzieci złożyły obietnicę, że będą zawsze się uśmiechać, zgodnie się bawić, szanować zabawki i słuchać pań. Później pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia, każdy pasowany przedszkolak otrzymał dyplom. Na pewno był to niezapomniany i pełen miłych wrażeń dzień.