OGÓLNOPOLSKI PROJEKT LOGOPEDYCZNY „CAŁA POLSKA ŁADNIE MÓWI”
Przedszkolaki z ZSiP w Tarnawatce uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie „Cała Polska ładnie mówi”, który polegał na wymianie pocztówkowej między placówkami, w których prowadzona jest terapia logopedyczna. Głównymi celami akcji było nawiązanie kontaktu
i współpraca z logopedami z całego kraju, propagowanie poprawnej wymowy wśród dzieci przedszkolnych i szkolnych. Dzięki projektowi wzrosła motywacja do pracy logopedycznej poprzez uświadomienie dzieciom, że inni również zmagają się z podobnymi problemami. Dodatkowo możliwe było promowanie własnego regionu i swojej placówki oraz poznawanie innych miejscowości w Polsce i lokalizowanie ich na mapie. Realizując zadania projektowe wysłaliśmy do 12 placówek w całej Polsce pocztówki ukazujące piękne zakątki Gminy Tarnawatka. Dodatkowo powstała wersja elektroniczna folderu na temat gminy, który razem z materiałami dydaktycznymi trafił do wszystkich uczestników projektu na pocztę e-mail. Materiały na temat Gminy Tarnawatka oraz piękne pocztówki dostarczyła dzięki swojej uprzejmości pani Monika Szczepaniuk z GOK w Tarnawatce. Nasza placówka również otrzymała piękne kartki z pozdrowieniami z całej Polski, które zostały wyeksponowane na tablicy w przedszkolu. Jako podsumowanie działań projektowych przeprowadzono spotkanie z dziećmi, podczas którego zaprezentowano pozdrowienia i informacje otrzymane od innych uczestników projektu. Dzieci miały również sposobność odszukiwania na mapie miejsc,
z których otrzymaliśmy pozdrowienia. Wspólnymi siłami zrealizowaliśmy wszystkie założenia projektu wspierającego piękną wymowę.
Logopeda – Justyna Kudyba



Baśnie i bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. W lutym w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać z bajki”. Celem konkursu było: popularyzacja literatury dziecięcej, rozbudzanie wyobraźni twórczej, wzbogacanie warsztatu plastycznego dzieci i różnorodnych form i technik plastycznych. W dniu 10 marca powołana komisja w składzie: przewodnicząca - pani dyrektor Bernadeta Wołoszyńska oraz panie pracujące z dziećmi w przedszkolu - pani Ewa Kierepka i pani Julita Majdanik – dokonały oceny prac konkursowych.
„Dzień kobiet! Dzień kobiet!
Na przełomie lutego i marca 2021 r. przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w spotkaniach z autorką książki pt. „ Moje Przedszkole” panią Justyną Kudyba . Pani Justyna wyjaśniła dzieciom, jak zrodził się pomysł do napisania tej książki. Za pomocą bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej omówiła etapy powstawania książki - od pomysłu do jej wydania oraz zapoznała dzieci z nazwami zawodów związanych z tym procesem .











