niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT LOGOPEDYCZNY „CAŁA POLSKA ŁADNIE MÓWI”

Przedszkolaki z ZSiP w Tarnawatce uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie „Cała Polska ładnie mówi”, który polegał na wymianie pocztówkowej między placówkami, w których prowadzona jest terapia logopedyczna. Głównymi celami akcji było nawiązanie kontaktu
i współpraca z logopedami z całego kraju, propagowanie poprawnej wymowy wśród dzieci przedszkolnych i szkolnych. Dzięki projektowi wzrosła motywacja do pracy logopedycznej poprzez uświadomienie dzieciom, że inni również zmagają się z podobnymi problemami. Dodatkowo możliwe było promowanie własnego regionu i swojej placówki oraz poznawanie innych miejscowości w Polsce i lokalizowanie ich na mapie. Realizując zadania projektowe wysłaliśmy do 12 placówek w całej Polsce pocztówki ukazujące piękne zakątki Gminy Tarnawatka. Dodatkowo powstała wersja elektroniczna folderu na temat gminy, który razem z materiałami dydaktycznymi trafił do wszystkich uczestników projektu na pocztę e-mail. Materiały na temat Gminy Tarnawatka oraz piękne pocztówki dostarczyła dzięki swojej uprzejmości pani Monika Szczepaniuk z GOK w Tarnawatce. Nasza placówka również otrzymała piękne kartki z pozdrowieniami z całej Polski, które zostały wyeksponowane na tablicy w przedszkolu. Jako podsumowanie działań projektowych przeprowadzono spotkanie z dziećmi, podczas którego zaprezentowano pozdrowienia i informacje otrzymane od innych uczestników projektu. Dzieci miały również sposobność odszukiwania na mapie miejsc,
z których otrzymaliśmy pozdrowienia. Wspólnymi siłami zrealizowaliśmy wszystkie założenia projektu wspierającego piękną wymowę.

Logopeda – Justyna Kudyba

Protokół z rozstrzygnięcia Przedszkolnego Konkursu Plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”

Baśnie i bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. W lutym w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać z bajki”. Celem konkursu było: popularyzacja literatury dziecięcej, rozbudzanie wyobraźni twórczej, wzbogacanie warsztatu plastycznego dzieci i różnorodnych form i technik plastycznych. W dniu 10 marca powołana komisja w składzie: przewodnicząca -  pani dyrektor Bernadeta Wołoszyńska oraz panie pracujące z dziećmi w przedszkolu - pani Ewa Kierepka i pani Julita Majdanik – dokonały oceny prac konkursowych.

Zwycięzcami w konkursie zostali :

 Rita Cienkusz – trzylatek

 Agata Najda – trzylatek

 Łucja Parus – trzylatek

 Oliwier Rajtak – trzylatek

 Iga Jasińska – czterolatek

 Oliwia Matwiejszyn – czterolatek

 Aleksander Mużacz – czterolatek

 Lena Bartecka – pięciolatek

 Adam Stopa – pięciolatek

 Kinga Szczepaniuk – pięciolatek

 Małgorzata Gramatyka – sześciolatek

 Zuzanna Milczuk – sześciolatek

 Nikola Rajtak – sześciolatek

 Wyróżnione prace można obejrzeć na stronie internetowej przedszkola.

 Gratulujemy zwycięzcom talentu, wrażliwości artystycznej i kreatywności.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                    Komisja konkursowa

Święto Kobiet w Przedszkolu

„Dzień kobiet! Dzień kobiet!
Niech każdy się dowie,
Że dzisiaj święto dziewczynek!”

 

          8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, kobietek i dziewczynek. Ich wielkie święto. Przedszkolaki też świętowały. W tym dniu chłopcy w każdej grupie z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia, zaśpiewali 100 lat i wręczyli upominki w postaci medalu „Super dziewczynka”
i laurki. Za pamięć i piękną postawę chłopcy także dostali upominki.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Święto Kobiet w Przedszkolu

Spotkanie z autorką książki

            Na przełomie lutego i marca 2021 r. przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w  spotkaniach z autorką książki pt. „ Moje Przedszkole”  panią Justyną Kudyba .  Pani Justyna  wyjaśniła dzieciom, jak zrodził się pomysł  do napisania tej  książki.  Za pomocą bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej  omówiła etapy  powstawania książki   -  od pomysłu do jej wydania oraz zapoznała dzieci  z nazwami zawodów związanych z tym procesem .

Dzieci miały możliwość wypowiadania się, rozwiązywały zagadki oraz zadawały pytania. Następnie pani Justyna odczytała  fragment  opowiadania, który nie ukazał się w druku. Przedszkolaki miały również możliwość sprawdzenia się w roli „autora”. W formie rysunkowej przedstawiły zakończenie utworu. Powstały bardzo ciekawe prace. Może ktoś z naszych przedszkolaków  w przyszłości powiększy grono pisarzy?

Spotkanie przysporzyło  dzieciom wielu wrażeń i z pewnością  rozwinęło zainteresowania książką. Dziękujemy Pani  Justynie  za spotkanie autorskie, bardzo miło spędzony czas oraz za ofiarowane książki.

Kochamy nasze Babcie i naszych Dziadków!

W dniach 11-12.02.2021 r. we wszystkich grupach wiekowych w przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały montaże słowno – muzyczne. Zostały one nagrane, a linki do filmów udostępniono rodzicom. Upominki wykonane w przedszkolu dzieci wręczyły swoim dziadkom osobiście. Przykro nam wszystkim, że w tym roku nie mogliśmy gościć Szanownych Babć i Dziadków. Mamy jednak nadzieję, że chociaż w małej części wnuczęta sprawiły radość swoim najbliższym.

 

Bal Karnawałowy

Dnia 02.02.2021 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną dzieci bawiły się w dwóch zespołach 3-4 latki i 5-6 latki. Po dokonaniu prezentacji strojów rozpoczęto wesołą zabawę przy nagraniach muzyki dyskotekowej. Dużą atrakcją były puszczane bańki mydlane i zabawy z balonami. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dzień ten dostarczył dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.