niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Warsztaty plastyczne „Maski Karnawałowe”

Maski karnawałowe są idealnym pomysłem na nietypowe urozmaicenie stroju na bal.  W ramach warsztatów plastycznych  dzieci z naszego przedszkola w dniach 25-26 stycznia 2021r  wykonały je pod kierunkiem pani Julity Majdanik i pani Iwony Hucik.  Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania wiersza Zbigniewa Dmitrocy pt. „ W karnawale, w karnawale”.  Dzieci  poznały tradycję związaną z karnawałem odbywającym się w Wenecji, odgadywały zagadki o tematyce karnawałowej oraz miały możliwość obejrzenia prawdziwej maski weneckiej.  Przedszkolaki do wykonania masek wykorzystały  kolorowy papier, brokat i kredki. Pracowały z wielkim przejęciem i zaangażowaniem. Każda z prac stanowiła małe dzieło sztuki i została  wykorzystana na przedszkolnym balu karnawałowym.

Jasełka w Przedszkolu w Tarnawatce

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół, to czas pełen  dobroci, ale również refleksji nad tym, co jest najważniejsze w życiu. Mimo trudnego czasu, jaki zafundowała nam rzeczywistość, dzieci przybliżyły słowem i przepięknymi kolędami powyższe wartości. To tradycyjne bożonarodzeniowe widowisko zostało wystawione 22.12.2020 roku.

W przedstawieniu brały udział sześcioletnie dzieci pod przewodnictwem wychowawcy Teresy Bartoszyk. Mali aktorzy przedstawili historię narodzenia Jezusa w Betlejem uatrakcyjnioną kolędami, dzięki czemu i w tym roku udało się stworzyć wspaniałą świąteczną atmosferę. Piękna scenografia oraz świąteczne stroje nadały uroczysty i nastrojowy klimat. Mali artyści zaprezentowali posiadane umiejętności wokalne i recytatorskie. Na sam koniec występu głos zabrała Pani Wicedyrektor Dorota Ciećko, która pogratulowała wszystkim dzieciom wspaniałego występu oraz podziękowała za zaangażowanie wychowawcy. Był to też doskonały moment do złożenia świątecznych życzeń.  Rodzice nie mogli oglądać występu swoich dzieci na żywo. Cały występ został nagrany i umieszczony na e-mailach grupowych przedszkolaków. Jasełka można zobaczyć również w montażu słowno-muzycznym  „Wiązanka Noworoczna” na stronie internetowej Gminy Tarnawatka.

Wychowawca Teresa Bartoszyk

Mikołaj w Przedszkolu w Tarnawatce

„6 grudnia, jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie,

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”.

 

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj. Pomimo braku białego puchu, jak co roku, przybył na czas. Ten brodaty Pan z wielkim workiem pełnym prezentów jest najbardziej oczekiwanym gościem przez naszych milusińskich. Spotkanie z Mikołajem we wszystkich grupach przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wiersze, rozmawiały z nim. Robione były również pamiątkowe zdjęcia. Na twarzach dzieci malował się uśmiech, przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju, dziękujemy za przybycie i do zobaczenia za rok!

Anita Jędruszczak

 

Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą  swoje święto. My również uczciliśmy je w naszym przedszkolu , choć w tym roku z wiadomych względów dzieci swoich pluszowych przyjaciół nie przyniosły ze sobą. Odwiedził je natomiast wesoły miś Krzyś, który rozmawiał, żartował i bawił się z dziećmi  przy misiowych piosenkach, a także zostawił dla nich prezenty. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, w której poznały historię Święta Pluszowego Misia, bohaterów- misiów bajek dla dzieci oraz dowiedziały się o różnych gatunkach niedźwiedzi i środowiskach w jakich żyją. W każdej grupie odbyły się również konkursy, quizy, zgadywanki, kolorowano obrazki misiów. Czytane były bajki „misiowanki”. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Dzień minął w radosnej i miłej atmosferze.

Przedszkolny Konkurs Plastyczny „Kolorowa jesień wokół nas”

Konkurs, w którym wzięły udział niemal wszystkie przedszkolaki, odbyły się w miesiącu listopadzie 2020 roku. Zadanie polegało na samodzielnym wykonaniu pracy o tematyce jesiennej. Dzieci mogły i korzystały z różnych technik plastycznych: malowały farbami, rysowały kredkami ołówkowymi i pastelą, wykonały wyklejanki z liści, zastosowały technikę frottage i collage. Konkurs miał na celu motywowanie dzieci do obserwacji otaczającej przyrody, rozbudzanie wyobraźni i aktywności twórczej. W dniu 25 listopada powołana komisja w składzie: pani dyrektor placówki Bernadeta Wołoszyńska, pani Ewa Kierepka- nauczyciel przedszkola i pani Edyta Furgała, dokonała oceny prac konkursowych.

Zwycięzcami w konkursie okazali się następujący autorzy tych prac:

Leonard Godzisz- trzylatek

Róża Miśkiewicz- trzylatek

Oliwia Bednarz- czterolatek

Hanna Łaba- czterolatek

Aleksander Mużacz- czterolatek

Bartosz Sochan- czterolatek

Michał Szostak- czterolatek

Lena Bartecka- pięciolatek

Jakub Majewski- pięciolatek

Olivier Pankiewicz- pięciolatek

Lena Piątkowska- pięciolatek

Michał Danaj- sześciolatek

Piotr Dej- sześciolatek

Małgorzata Gramatyka- sześciolatek

Nikola Rajtak- sześciolatek

Gratulujemy zwycięzcom talentu, wrażliwości artystycznej i kreatywności.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów, nie tylko artystycznych.

Odpowiedzialna za konkurs Barbara Tyrka.

Dla Niepodległej

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny , do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Dlatego też 20 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyły w niej pani wicedyrektor Dorota Ciećko oraz dzieci ze swoimi wychowawczyniami. Przedszkolaki z grupy 5-latków pod opieką pani Anity Jędruszczak od kilku tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki i w piękny sposób zaprezentowały polskie symbole narodowe. Ważność tego dnia podkreślił odświętny ubiór wszystkich dzieci i widniejące na ich piersiach biało-czerwone kotyliony. Przeżyliśmy go dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.