niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Dzień Kobiet w przedszkolu - 2020

 „Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc spieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów-
uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.”
R. Przymus

 

                                                               

W poniedziałek  9 marca 2020 r. w naszym przedszkolu obchodzono Dzień Kobiet. Chłopcy wszystkim dziewczynkom – „małym kobietkom” i tym „trochę większym” złożyli życzenia, wręczyli kolorowe laurki i kwiaty. Wszystkie przedszkolaki z okazji tego dnia otrzymały słodki podarunek - jajko niespodziankę.Panie pracujące w przedszkolu  i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne kwiaty, życzenia i laurki.  

Elżbieta Jakubczak

 

Lutowo- marcowe czytanie na dywanie

Czytamy, czytamy  i nadal chętnych do czytania zapraszamy. Do  naszej akcji w lutowo-marcowym czytaniu zgłosiły się panie Anna Najda, Ewelina Dej, Aneta Mużacz.  Pani Ania i Aneta czytała dzieciom w grupie 3 i 4 latków, a pani Ewelina w grupie 5 i 6 latków. Serdecznie dziękujemy paniom za aktywne włączenie się w nasze przedszkolne działania.

 

Elżbieta Jakubczak

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co najlepsze. 30 stycznia 2020 roku  6- latki jako pierwsi gościły swoje babcie oraz dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Każdy z przedszkolaków przedstawiał swoje babcie i dziadków, a także  dzielił się informacjami, jakie pyszności  przygotowują dla nich  babcie oraz jakie zajęcia lubią z dziadkami.

Babcie i dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Wszystkim babciom i dziadkom życzenia zdrowia, radości i dumy z wnucząt, cierpliwości i tej nieustającej odwzajemnianej  miłości złożyła pani Bernadeta Wołoszyńska, dyrektor ZSiP w Tarnawatce. Po wspólnie odśpiewanym „Sto lat” dzieci wręczyły przygotowane upominki i zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek.

            Dnia 14.02.2020r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie 4-latków. Na wstępie wychowawczyni Pani Anita Jędruszczak przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, złożyła życzenia, a następnie w przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. Wnuczęta odśpiewały swoim babciom i dziadkom „Sto lat”, po czym wręczyły samodzielnie wykonane laurki. Następnie wraz z wychowawczynią zaprosiły swoich niecodziennych gości na słodki poczęstunek, aby w szczególny sposób podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

            Również tego samego dnia nasza najmłodsza grupa 3-latków przedstawiła swój program artystyczny przygotowany przez wychowawczynię panią Dorotę Piróg. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego goście obejrzeli, także scenkę do utworu H. Kunickiej „Orkiestry dęte” w wykonaniu dzieci. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a Babcie i Dziadkowie gromkimi brawami dziękowali za czułe słowa kierowane pod ich adresem. Przedszkolaki wręczyły swoim najbliższym laurki-kwiatki przygotowane w przedszkolu. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem, który był okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami oraz do bliższego poznania się.

W dniu 17.02.2020 r. swoje babcie i dziadków gościła grupa 5- latków.  Wychowawczyni grupy powitała wszystkich serdecznie i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej. Przedszkolaki recytowały wiersze w których wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek do babć i dziadków, następnie zatańczyły taniec ludowy „Polka Tramblanka”. Śpiewając piosenkę zaproszono babcie, następnie dziadków do wspólnej zabawy, podczas której tupano, klaskano, skakano i wysyłano sobie nawzajem całuski. Po występie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, natomiast rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek.

W karnawale same bale

Karnawał to wspaniała tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Kulminacyjnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. 9 stycznia 2020 w naszym przedszkolu odbył się taki bal. Dla naszych przedszkolaków  był to niezwykły dzień. Salę taneczną  podczas zabawy wypełniły postaci między innymi wróżek, księżniczek, pszczółek, biedronek, policjantów, supermanów,  spidermanów i innych bajkowych bohaterów. Zabawę karnawałową poprowadziła animator pani Klaudia Szopa, dzięki której dzieci świetnie się bawiły.  Przedszkolaki tańczyły „tańce- łamańce”, „pociąg”, „kaczuszki”, „krasnoludek” oraz wiele innych dziecięcych karnawałowych przebojów. Emocji i radości było co nie miara. Dzieci w czasie przerw mogły chwilę odetchnąć i zjeść słodki poczęstunek.

Elżbieta Jakubczak

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

W dniu 19 grudnia 2019 roku grupa dzieci 4 i 5 letnich przygotowana pod kierunkiem swoich  wychowawczyń pani Anity Jędruszczak i pani Ewy Kierepka zaprezentowała przepiękne tradycyjne Jasełka, których głównym celem było wprowadzenie dzieci w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas prezentacji. Widzami tego niecodziennego spektaklu były dzieci oraz zaproszeni goście: Władze Gminy Tarnawatka, Dyrekcja Szkoły, Wikariusz Parafii w Tarnawatce,  rodzice, nauczyciele i pracownicy przedszkola. Dzieci w pięknych strojach z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w role Św. Rodziny, Gospodarzy, Pasterzy, Aniołów i Królów. Przepiękna scenografia przygotowana przez panią Iwonę Hucik i panią Julitę Majdanik podkreśliła magiczny, świąteczny nastrój i dodała jeszcze większego uroku występującym „małym artystom”. Pod koniec przedstawienia do Dzieciątka przybyły dzieci, które złożyły przyrzeczenia i zaprosiły Małego Jezusa do swoich domów - „Serduszka swoje Tobie oddamy i do naszych domów Ciebie zapraszamy”. Gromkie brawa za tak wyjątkowe przedstawienie były jak najbardziej zasłużone. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne, ogromne  pochwały za stworzenie wspaniałej świątecznej atmosfery i podbicie serc całej widowni. Po występie przedszkolaków ks. Marian Maciołek odczytał Ewangelię według Św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, po czym nastąpiła krótka modlitwa, życzenia od Dyrektor Szkoły pani Bernadety Wołoszyńskiej i Wójta Gminy pana Piotra Pasiecznego, śpiew kolęd i dzielenie się opłatkiem. Uroczyste spotkanie uwiecznił nam w formie zdjęć i filmu pan Łukasz Litwińczuk, któremu bardzo gorąco dziękujemy.
Ten wyjątkowy, można rzec magiczny dzień, na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników uroczystości.

Elżbieta Jakubczak

„Świąteczna gorączka Olafa”

13 grudnia 2019 roku  przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Świąteczna gorączka Olafa” w wykonaniu aktorów Krakowskiego Studia  Teatralnego Krak – Art. Jest  związane ze znaną i lubianą przez dzieci bajką „Kraina Lodu”. W królestwie Arendelle zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Siostry Ania i Elza są bardzo szczęśliwe, gdyż po raz pierwszy od wielu lat będą mogły ten czas spędzić razem. Olaf nie może doczekać się prezentów pod choinkę. Niestety wielką radość przygotowań zakłóca przeziębienie Królowej. W dodatku Ania uświadamia sobie, że w ich rodzinie nie ma tradycji świątecznych. Z pomocą przychodzi Olaf. Jak to zawsze w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy. Pełna humoru  sztuka wprowadziła małych widzów w świat miłości i przyjaźni, a także była cenną lekcją o potrzebie wzajemnej współpracy.

Anita Jędruszczak