Z WIZYTĄ W WOJSKU
W piątek 31 maja nasi wychowankowie z Przedszkola w Tarnawatce z grup 4 – latków, 5 – latków oraz 6 – latków miały możliwość uczestnictwa w Dniu Otwartym Wojskowych Koszar w Zamościu. Żołnierze i obsługa jednostki 3 Batalionu Zmechanizowanego zaprezentowała sprzęt, wyposażenie oraz przybliżyła dzieciom codzienną pracę mundurowych.
Gdy dzieci weszły na teren Koszar wojskowych ich oczom ukazały się między innymi pojazdy pancerne, czołgi a także żołnierze, którzy z uśmiechem zachęcali do wejścia i obejrzenia pojazdów od środka. Nie lada atrakcją dla Przedszkolaków było różnego rodzaju uzbrojenie. Dzieci były zachwycone tym, że mogły z bliska zobaczyć i dotknąć broń wojskową. Chętne osoby mogły również przymierzyć hełm, kamizelki kuloodporne, czapki wojskowe oraz maski gazowe.
Na koniec wszyscy mogli posmakować wojskową grochówkę i ugasić pragnienie pysznym kompotem.
Wyjazd do Koszar Wojskowych bardzo się Przedszkolakom podobał z uwagi, że nigdy wcześniej nie były w wojsku i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.





Teatr to niezwykły świat pełen kolorów, świateł, dźwięków i czarów na scenie. To świat, w którym niemożliwe staje się prawdą. W teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, pajacyk z drewna staje się prawdziwym chłopcem, a dobra wróżka pomaga w trudnych chwilach.
Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. Przedszkolaki również świętowały dzień 8 marca. Na uroczystość zaproszone były wszystkie panie i dzieci z przedszkola oraz panie dyrektorki. Z okazji tak wyjątkowego święta grupa pięciolatków i kilkoro sześciolatków przygotowała część artystyczną. Dzieci śpiewały piosenki, chłopcy zagrali na gitarach oraz były solówki znanych piosenkarzy w wykonaniu dzieci: Wojciecha Gąsowskiego „Prywatki”, Zenka Martyniuka „Oczy zielona” i zespołu Akcent „Ja uwielbiam ją”. Dziewczynki pięknie zaprezentowały się w ciekawych strojach z lat 80-tych (buty na wysokich obcasach, korale, peruki, torebki i kapelusze), do piosenki Alicji Majewskiej „Być kobietą”.
W dniach 11-23.02.2019 roku dzieci z przedszkola w Tarnawatce odpoczywały w dwutygodniowej przerwie zimowej. Część naszych przedszkolaków spędzała tan czas w domach u dziadków czy u bliskiej rodziny.









