niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Dzień Chłopaka w przedszkolu -2019

30 września 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców ” w grupie 3 i 4 latków panie razem z dziewczynkami przygotowały specjalne „ Legitymacje Superchłopaka”, krawaty, a w starszych   grupach  własnoręcznie malowane  laurki. Były także drobne  upominki i mnóstwo życzeń. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Był to dzień wypełniony  dobrą zabawą.

Elżbieta Jakubczak

Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu

W dniu 20 września 2019 r. aktywnie włączyliśmy się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła wicedyrektor szkoły pani Doroty Ciećko, od  odczytania  dzieciom listu Rzecznika  Praw Dziecka i złożenia  dzieciom życzeń. Cała zebrana społeczność przedszkolna odśpiewała „Hymn Przedszkolaka”. Następnie dzieci uczestniczyły w programie artystycznym „Bajkowy świat” prowadzonym  przez panią Klaudię Szopa. Był to rodzaj zabawy w teatr, w którą zaangażowani byli wszyscy przedszkolacy. Kolejnym punktem uroczystości  była wspólna zabawa w salach i słodki poczęstunek. Tego dnia wielką niespodziankę dla dzieci przygotowali strażacy z OSP w Tarnawatce. Dzieci miały okazję poznać wszystkie elementy stroju strażaka i urządzeń niezbędnych do ich  pracy. Strażacy przeprowadzili pogadankę na temat jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Był pokaz udzielania pierwszej pomocy i tutaj również nawet ci najmłodsi mogli spróbować swoich sił. Najodważniejsi z przedszkolaków wsiedli do samochodu strażackiego. Strażacy wręczyli dzieciom  kolorowanki „Bezpieczny przedszkolak”.
Ten jeden z najważniejszych dni dla społeczności przedszkolnej był pełen radości i beztroskiej zabawy.

Elżbieta Jakubczak

 

Początek przedszkolnej przygody

Po słonecznych wakacjach w dniu 2 września 2019 r.  z uśmiechem powitaliśmy  dzieci  w naszym przedszkolu. Największą grupę stanowią 3- latki. Dla tych maluszków to początek przedszkolnej przygody, a dla starszych dzieci jej kontynuacja.  Niektórym 3- latkom jeszcze trudno się rozstać z rodzicami, ale dzięki paniom, szybko adaptują się do nowych warunków w grupie. Początki pobytu dzieci w przedszkolu to zwykle nauka przestrzeni w której się znajdują, nauka zgłaszania swoich potrzeb, ustawiania się do łazienki, siadania do właściwych stolików, rozpoznawania swoich krzesełek, odkładania rzeczy na miejsce. Dzieci poznają także zasady panujące na spacerze.
Bardzo ładne, kolorowe sale zajęć, mnóstwo ciekawych zabawek, książek, a przede wszystkim ciepłe podejście pań  do dzieci, sprzyjają radosnej zabawie. W tym roku szkolnym w grupie 3-latków realizowany jest projekt „Przedszkolaki z Tarnawatki” w ramach Regionalnego  Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. W trakcie realizacji tego projektu dzieci będą miały zapewnione zajęcia z logopedą, psychologiem, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, grafomotoryki i sensoplastyki.
Wielką niespodzianką dla dzieci  jest plac zabaw, który powstał również w ramach tego projektu. Plac wyposażony jest w certyfikowane  urządzenia  i bezpieczną  nawierzchnię, a także część zieloną. Dzieci w komfortowych  i bezpiecznych warunkach mogą rozwijać swoją aktywność fizyczną.
Starsze dzieci w doskonałych humorach bez problemu przywitały przedszkole.  Podczas pierwszych zajęć opowiadały o miejscach , które odwiedziły podczas wakacyjnych wędrówek.  Na pewno kolejne tygodnie pobytu w przedszkolu  przyniosą dzieciom mnóstwo nowych, ciekawych wrażeń.

Elżbieta Jakubczak

PAKIETY EDUKACYJNE DLA POSZCZEGÓLNYCH GRUP WIEKOWYCH

PAKIETY EDUKACYJNE DLA POSZCZEGÓLNYCH GRUP  WIEKOWYCH Z WYDAWNICTWA  MAC

 

I.   PAKIET „KOLOROWY START- TRZYLATEK”

1. Karty pracy cz. 1

2. Karty pracy cz. 2

3. Wyprawka plastyczna

4. Książka

II. PAKIET „KOLOROWY START – CZTEROLATEK”

1. Karty pracy cz. 1

2. Karty pracy cz. 2

3. Wyprawka plastyczna

4. Książka

 III. PAKIET „KOLOROWY START” – DLA 5 – LATKÓW (RÓŻOWA TECZKA)

1. Karty pracy cz. 1

2. Karty pracy cz. 2

3. Karty pracy cz. 3

4. Karty pracy cz. 4  

5. Wyprawka plastyczna

6. Książka

 IV. PAKIET „KOLOROWY START Z PLUSEM”– DLA 6 - LATKÓW

1. Karty pracy cz. 1

2. Karty pracy cz. 2

3. Karty pracy cz. 3

4. Karty pracy cz. 4

5. Czytam. Piszę. Liczę

6. Wyprawka plastyczna

7.  Książka

Prosimy Rodziców o zakupienie wyżej wymienionych pozycji do dnia 01.09.2019r. 

PIKNIK RODZINNY W NASZYM PRZEDSZKOLU

Po długich deszczowych tygodniach nareszcie nad naszym przedszkolem zaświeciło słońce. W końcu nadszedł wyczekiwany przez wszystkich dzień. 11 czerwca 2019 roku w Przedszkolu w Tarnawatce zapanowała radosna atmosfera zabawy na Pikniku Rodzinnym. Impreza łączyła ze sobą trzy ważne uroczystości naszej społeczności przedszkolnej: Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Dzień Taty.

Piknik rozpoczęto rajdem rowerowym. Rodzice wraz z dziećmi oraz nauczyciele wyruszyli zaplanowaną trasą pod okiem pana policjanta. Na twarzach najmłodszych widać było przejęcie i podekscytowanie z faktu przejażdżki rowerowej.

Po powrocie na plac przedszkolny uczestnicy pikniku częstowali się kiełbaskami z grilla, które przygotowywali dla wszystkich niektórzy tatusiowie. Można było posmakować również owoców, warzyw oraz chrupiących przekąsek. Kiedy się wszyscy posilili i nabrali sił do dalszej zabawy czekały na nasze pociechy kolejne atrakcje. Dzieci mogły korzystać do woli z basenu z kulkami, dmuchanej zjeżdżalni, dart dmuchany, a także gumowych piłek do skakania i hula-hop.

Świetną zabawę podczas pikniku zawdzięczamy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego zorganizowania. Dziękujemy za ich trud i starania, wierząc, że za rok równie doskonale będziemy się bawić.

PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE

Dnia 4 czerwca 2019 roku dzieci z Przedszkola w Tarnawatce wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw „Jasia i Małgosi” w Zamościu oraz odwiedziły „Kolorowe Ranczo” w Łabunie Reforma.

Celem naszej wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę oraz stworzenie możliwości spędzenia radosnego czasu.

3 godziny zabawy w sali, w której znajdowały się zjeżdżalnie, tunele z przeszkodami, suche baseny z kulkami oraz na zewnątrz trampoliny, dmuchańce i labirynt zachęcały do aktywności ruchowej. Dzieci były zachwycone tym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie znikał.

Zadowolone i nieco zmęczone dzieci następnie udały się na obiad do baru „Aspirant” w Zamościu. Kolejnym punktem programu wycieczki było „Kolorowe Ranczo”. Piknik przebiegał w wyśmienitej atmosferze. Zwierzęta były bardzo przyjazne dla wycieczkowiczów. Pozwalały się karmić, głaskać i przytulać, co wywołało u dzieci wiele emocji. Dawały podopiecznym kawałki owoców i warzyw oraz krakersy i paluszki. Na ranczo przedszkolaki jadły drożdżową babkę z konfiturami. Brały udział w licznych konkursach i zabawach przygotowanych przez panie z gospodarstwa.

Po całym dniu pełnym wrażeń wszyscy wrócili do przedszkola.