niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Spektakl „ Król Lasu”

01.03.2018r. przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Tarnawatce- Tartak wybrały się do Tomaszowskiego Domu Kultury na spektakl pt. „ Król Lasu”. Przedstawienie przygotował Warszawski Teatr Edukacyjny. Głównymi bohaterami byli: prastary Dąb- Król Lasu, Brud- zaśmiecający las i jego pomocnicy- Szczur i Karaluch, Jędrek- wesoły chłopiec, który nie cierpi książek, jego dziadek- leśny lekarz Bąbel oraz robot- Lala. Jak to zawsze w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło. Stworek Brud został pokonany, las stał się czysty i zadbany, Jędrek polubił czytanie książek oraz nauczył się pomagać innym. Spektakl bardzo podobał się małym widzom. Aktorzy angażowali ich do wspólnego śpiewania, klaskania i rymowania. Była to bardzo ciekawa i pouczająca opowieść, która na długo zapadnie w pamięci dzieci.

 

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale!

„ Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara- strojów pięknych, co niemiara!

Dziś na moje rozkazanie, niech się miły nastrój stanie.

Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców.

Bawmy się więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło.”

 

Tak też było na balu w Przedszkolu w Tarnawatce-Tartak 23 stycznia. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka, którą prezentował DJ Carllo zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku.

Zabawa dostarczyła dzieciom niesamowitych emocji i niezapomnianych przeżyć.

 

Kochanym Babciom i Dziadkom!

Święto Babci i Dziadka jest niezwykłym dniem, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

12 stycznia bieżącego roku do Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnawatce bardzo licznie przybyli dziadkowie naszych milusińskich. Przedszkolaki przedstawiły zaproszonym gościom jasełka, zarecytowały wiersz, zaśpiewały piosenki, no i oczywiście 100 lat, za co otrzymały gromkie brawa. Po części artystycznej wręczyły piękne, kolorowe laurki. Następnie dzieci i ich dziadkowie zaproszeni zostali na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

Dzień upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Babć i Dziadków.

 

 

Jasełka w Gminnym Przedszkolu w Tarnawatce-Tartak

Jednym z najbardziej wzruszających akcentów bożonarodzeniowej tradycji  są jasełka. Od lat wpisane są do kalendarza uroczystości organizowanych w Gminnym Przedszkolu w Tarnawatce- Tartak, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku i piękna. 21 grudnia 2017 roku dla rodziców i zaproszonych gości jasełka zatytułowane „W Aniołkowie” były „ucztą artystyczną i duchową”.

Przedstawienie zaczęło się jak to przed świętami bywa, do przygotowań do nich. Każda grupa aniołków miała specjalne zadanie do wykonania, z którego wywiązała się wyśmienicie. Obsypały śniegiem cały świat, przygotowały piękną choinkę, upiekły świąteczne pierniczki, wprowadziły Gwiazdę Betlejemską, po czym jeden z nich ogłosił, że czekają na narodzenie malutkiego Jezuska.

Jak to w jasełkach bywa pojawiła się Święta Rodzina, owieczki, śpiący pasterze zostali obudzeni przez aniołka aby oddać hołd Zbawicielowi. Zjawili się też trzej królowie z kosztownymi darami.

Po przedstawieniu i późniejszym wspólnym kolędowaniu wszyscy łamiąc się opłatkiem składali sobie świąteczne życzenia.

Na koniec rodzice i goście zostali obdarowani pierniczkami, w których przygotowaniu pomagały przedszkolaki.

 

 

„Polska- moja Ojczyzna”

Dnia 30.11.2017r. w przedszkolu odbyła się prelekcja na temat: „Polska- moja Ojczyzna”, której celem było wyjaśnienie słowa patriotyzm. Uświadomiono dzieci, że należą do wspólnoty ludzi zamieszkujących szczególny skrawek ziemi- zwany Ojczyzną. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu . W czasie zajęć przedszkolaki rozwiązywały różne zagadki związane z Polską z wykorzystaniem tablic edukacyjnych. Na koniec każde dziecko otrzymało Dyplom Małego Patrioty. Organizatorem była Agencja szkolno- przedszkolna LUPUS

Dzień Pluszowego Misia

         W dniu 24.11.2017r. Dzieci z przedszkola w Tarnawatce- Tartak uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych   i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie duże, małe, średnie, białe, brązowe, puszyste, mięciutkie i wiele innych. Każdy był piękny           i wyjątkowy.

         Jednak największym zainteresowaniem cieszył się miś Felutek, który tego dnia odwiedził nasze przedszkole. Dzieci z uwagą słuchały opowiadania misia o sobie       i jego przyjaciołach, zadając mu mnóstwo pytań. Potem czekały na nie atrakcje przez niego przygotowane: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce     i zgadywanki.

         Na koniec spotkania zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Dzieci z wielkim smutkiem     pożegnały gościa, ale ucieszyły się gdyż obiecał, że przyjedzie za rok.

Do zobaczenia