niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

"Kopciuszek"

gP 20170421 09384321 kwietnia 2017 roku odwiedził nasze przedszkole już po raz drugi "Teatr pod Jabłonią" z przedstawieniem "Kopciuszek".

Piękna scenografia, gra aktorów oraz muzyka sprawiły, że w ciszy i wielkim skupieniu przedszkolaki obejrzały spektakl. Przekonały się, że dobro zwycięża zło, a nieszczęśliwy los można odmienić.

 

Spektakl pt. "Wilki i koźlęta"

gWP 20170412 10 57 24 ProDnia 12 kwietnia 2017 roku wybraliśmy się do Tomaszowskiego Domu Kultury na spektakl pt. "Wilki i koźlęta" w wykonaniu artystów z Fundacji FORM.ART.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów – mamy Wilczycy z wilczetami i mamy Koźlicy z koźlętami, których role odgrywali żywi aktorzy i lalki.

Spektakl o młodych koźlętach i małych wilkach był dla przedszkolaków nie tylko świetną zabawą, ale również lekcją dobrego zachowania. Dzieci oglądając przedstawienie dowiedziały się jak odpowiednio postępować wobec osób dorosłych i czy warto być uczciwym. Przypomniały sobie również zasady "Nie rozmawiaj z obcymi" i "Nie oszukuj – graj fair".

 

Pokazy cyrkowe

cyrkDnia 16.03.2017 roku w przedszkolu odbył się występ pani Natalii i pana Czesława z Agencji Artystyczno – Cyrkowej "Cascada". Program artystyczny zawierał między innymi pokazy żonglerki, akrobacji i iluzji.

Przedszkolakom bardzo podobał się clown Czesiek, którego nieporadne pokazy zyskały mnóstwo braw, okrzyków i śmiechu. Artyści zapraszali dzieci do wspólnych zabaw. Okazało się, że przedszkolaki także potrafią kręcić kołami hula – hop i asystować podczas pokazów. Dużo emocji wzbudził "wyczarowany" królik, którego dzieci mogły pogłaskać.

Przedszkolaki doskonale bawiły się oglądając występy cyrkowców i nagrodziły ich gromkimi brawami.

Święto Kobiet

8mprzed8 marca wszyscy chłopcy z naszego przedszkola stali się prawdziwymi dżentelmenami. Obdarowali swoje koleżanki upominkami, laurkami i pięknie zaśpiewali "Sto lat".

W tym wyjątkowym dniu niespodziankę wszystkim paniom pracującym w przedszkolu sprawili Panowie, przedstawiciele Rady Rodziców, którzy wraz z chłopcami złożyli serdeczne życzenia i wręczyli kwiaty.

Wszystkie kobietki, te małe i duże, dziękują za pamięć i piękne życzenia.

Bezpiecznie z prądem

pradDnia 27 lutego 2017 roku odbyło się w przedszkolu spotkanie edukacyjno-rozrywkowe pt. "Bezpiecznie z prądem".

Podczas spotkania został wyświetlony film edukacyjny, który miał na celu pokazanie jaki prąd może być niebezpieczny. Następnie dzieci wzięły udział w pogadance prowadzonej przez Pana animatora, podczas której rozwiązywały zagadki dotyczące powstawania energii elektrycznej, oszczędzania jej oraz zachowania się podczas burzy.

Po takiej prelekcji przedszkolaki napewno będą bezpiecznie obchodziły się z urządzeniami elektrycznymi.

Bawimy się w karnawale

"Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale".

W przedszkolu w Tarnawatce-Tartak też odbył się bal. W środę

1 lutego sala przedszkolna wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje. Wszyscy świetnie bawili się uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, które prowadził DJ Karol. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wiele radości sprawiły dzieciom bańki mydlane, których każde chciało złapać jak najwięcej. W trakcie karnawałowych saleństw można było posilić się słodką przekąską i napić herbatki.

Następny bal dopiero za rok.