niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Naszym Babciom i Dziadkom

 13 stycznia 2017 roku choć na dworze śnieg i mróz to serduszka wszystkich gorące i szybciej bijące.

Wszystko to za sprawą uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą przedszkolaki i ich panie zaprosiły szanownych gości do Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnawatce.

Dzieci przedstawiły swoim dziadkom jasełka, zadeklamowały piękny wiersz i zaśpiewały piosenkę. Po występie wręczyły laurki i kolorowe kwiaty z bibuły. Następnie każdy mógł posmakować pysznych ciasteczek i herbatki. Niejednej babci i dziadkowi łza zakręciła się w oku.

To był wyjątkowy dzień przepełniony radością i uśmiechem. Szczęśliwe twarze wszystkich babć i dziadków kolejny raz pokazały nam jak ważne są takie spotkania.

 

Jasełka 2016 w przedszkolu

Dnia 21 grudnia 2016 roku w Gminnym Przedszkolu w Tarnawatce-Tartak odbyło się Spotkanie Oplatkowe, na którym przedszkolaki wystawiły jasełka pt. "Światłość w ciemności świeci".

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii przedstawiły sceny narodzin Jezusa, w którego rolę wcielił się najmniejszy przedszkolak Jonuś. Wzbudziło to wielkie zaskoczenie i zainteresowanie wśród przybyłych gości. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtworzyli swoje role, a ich występy podbiły serca publiczności.

Pięknie zaprezentowali się także rodzice, którzy zrobili niespodziankę swoim milusińskim śpiewając piękną pastorałkę pt. "Matczyne ręce" oraz kolędę "Bóg się rodzi".

Na zakończenie spotkania wszyscy łamiąc się opłatkiem składali sobie najlepsze życzenia.

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada 2016 roku dzieci z Przedszkola w Tarnawatce – Tartak obchodziły "Święto Pluszowego Misia", który połączony był z ogólnopolską akcją "Cała Polska Czyta Dzieciom".

Każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia, z którym bawił się, tańczył i rywalizował w konkursach sprawnościowych.

Myślą przewodnią zabaw, zagadek, kolorowanek, piosenek i wierszy był pluszowy miś. Dzieci wysłuchały opowiadania czytanego przez panią Mirecką Martę i jej syna Bartosza pt."Tajemnicza noc misia" Joanny Borkarz.

 Ten dzień zostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

Andrzejki w Przedszkolu

Andrzejki to stara ludowa tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

Dziś Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawę z dziećmi. W świat magii i wróżb przenieśliśmy się 24 listopada. Każde dziecko mogło poznać swoją przyszłość, m.in. jaki zawód będzie wykonywało w przyszłości, jakie imię będą mieli mąż lub żona, czy spełnią się ich marzenia. Nie zabrakło również ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawa przy muzyce dyskotekowej, konkursy i słodki poczęstunek.

 Zabawa Andrzejkowa dostarczyła wszystkim wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Przedszkolaki Uczciły Rocznicę Niepodległości

 

W dniu 15 listopada 2016 roku w przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości - wyjątkowy dla nas Polaków dzień.

 

Na uroczystości obecnością swoją zaszczyciły nas panie: dyrektor Bernadeta Wołoszyńska, wicedyrektor Dorota Ciećko, przewodnicząca Rady Gminy Kazimiera Mańdziuk, pan wójt Piotr Pasieczny, sekretarz Marian Szałapski oraz rodzice.

 

Przygotowany montaż słowno – muzyczny miał na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzieci słowem, piosenką i tańcem oddały szacunek symbolom narodowym. Recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski i namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny oraz śpiewały pieśni patriotyczne. Dumnie przyjmując właściwą postawę "na baczność" odśpiewały też hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".

 

Galowe stroje, kotyliony i rekwizyty w kolorach biało – czerwonych oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę tej uroczystości.

 

Dzięki udziałowi w tego typu wydarzeniach dzieci uczą się patriotyzmu, szacunku dla tych, którzy oddali życie za naszą wolność i kształtują pozytywne postawy.

 

Pasowanie na Przedszkolaka

 Dnia 18 października 2016 roku w Gminnym Przedszkolu w Tarnawatce – Tartak odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Na uroczystość tę zostali zaproszeni: pani dyrektor Bernadeta Wołoszyńska, pani wicedyrektor Dorota Ciećko, pan sekretarz Marian Szałajski, pani przewodnicząca Rady Gminy Kazimiera Mandziuk oraz pani Magdalena Sapieha-Litwińczuk przewodnicząca Rady Rodziców.

 Nasi wychowankowie pięknie zaprezentowali się podczas części artystycznej śpiewając, mówiąc wiersze i tańcząc. Odświętny strój i dekoracja sali podkreśliły doniosłość tego wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, a następnie Pani Dyrektor przez dotknięcie ramienia każdego dziecka wielkim drewnianym ołówkiem dokonała pasowania.

 Na pamiątkę tego pięknego dnia każde dziecko otrzymało dyplom oraz drobne upominki.

 Wychowawczynie