Protokół rozstrzygnięcia gminnego konkursu plastycznego „ Piękna jest nasza polska ziemia’’
W konkursie skierowanym do przedszkolaków z terenu Gminy Tarnawatka wzięło udział 25 dzieci. Konkurs miał na celu rozbudzanie twórczej inwencji dzieci oraz wzbudzanie ich zainteresowania bogactwem polskiej przyrody i pięknem krajobrazów. W dniu 24.04.2018 r. komisja w składzie : pani Ewa Zieńko, pani Aneta Pastuszek i pani Aleksandra Łaba dokonała oceny prac konkursowych, biorąc pod uwagę samodzielność dziecka przy wykonywaniu pracy oraz oryginalność pomysłu. Po obejrzeniu prac Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia dla poszczególnych grup wiekowych:
Grupa 4-latki
Jakub Jakimczuk – Gminne Przedszkole w Tarnawatce Tartak – nagroda
Nikola Gawęda - Gminne Przedszkole w Tarnawatce Tartak – wyróżnienie
Grupa 5-latki
Zofia Kurzępa- Gminne Przedszkole w Tarnawatce Tartak – nagroda
Michał Kot - Gminne Przedszkole w Tarnawatce Tartak – nagroda
Nikola Wiatrowska- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Wieprzowie - wyróżnienie
Grupa 6-latki
Emila Piskorowska –Szkoła Podstawowa w Tarnawatce – nagroda
Tomasz Kamiński - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Wieprzowie – nagroda
Oliwia Siemieniuk - Szkoła Podstawowa w Tarnawatce – nagroda
Aleksandra Lepionka - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Wieprzowie - wyróżnienie
Dawid Hołojuch- Szkoła Podstawowa w Tarnawatce – wyróżnienie
Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy w przyszłości wielu sukcesów nie tylko artystycznych.
Komisja Organizatorzy





W poniedziałek 28.05.2018r. już po raz drugi odwiedziła nas Agencja szkolno- przedszkolna LUPUS z programem „Bezpiecznie nad wodą”. W ramach realizacji tego tematu odbyły się warsztaty edukacyjne dzieci jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje. Była to doskonała okazja do przypomnienia przedszkolakom jak należy postępować gdy jesteśmy latem nad wodą, jak rozpoznać ratownika i w jaki sposób przekazywać mu informacje, które mogą ratować komuś zdrowie, a nawet życie. W trakcie zajęć dzieci wspólnie ustalały co można, a czego nie można robić nad jeziorem czy morzem. Odbyła się również prezentacja kamizelki ratunkowej i rozmowa na temat jej przeznaczenia. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom za aktywny udział w programie, oraz miał okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole przystąpiło do programu „Czyste powietrze wokół nas”, który skierowany był do dzieci 5 i 6 letnich oraz ich rodziców. Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.
Dnia 24 maja 2018r. w Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu literackiego pod hasłem: „ Polska Niepodległa” na szczeblu powiatowym. Wychowanek naszego przedszkola Kajetan Kurzępa zajął zaszczytne I miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni. Należy podkreślić, że konkurs skierowany był do dzieci i ich rodziców. Gratulujemy sukcesu!









