Święto Odzyskania Niepodległości w przedszkolu
11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji w naszym przedszkolu 15 listopada 2017r. odbyła się patriotyczna uroczystość.
Przybyli na nią: pani dyrektor Bernadeta Wołoszyńska, przewodnicząca Rady Gminy Kazimiera Mandziuk, Monika Baran Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Aleksandra Łaba pracownik Gminnego Ośrodka Kultury, pan wójt Piotr Pasieczny, pan sekretarz Marian Szałapski, pan Łukasz Litwińczuk oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Przygotowany montaż słowno- muzyczny przedszkolaki rozpoczęły pięknym tańcem z flagami przy piosence „ Jestem Polką i Polakiem”. W dalszej części w ciekawym dialogu i piosenkach wyjaśniły co to jest Ojczyzna, przedstawiły pokrótce jej losy i historię. Nie mogło zabraknąć wiersza „ Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy. Na koniec z okazji święta naszej Ojczyzny wszyscy zaśpiewali hymn Polski „ Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem tego wydarzenia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.
Święto Niepodległości stało się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie ono w pamięci naszych Małych Polaków.



24 października 2017 roku aktorzy krakowskiego teatru „Krat-Art” przedstawili w naszym przedszkolu bajkę pt. „Pinokio” zrealizowanej na podstawie znanej książki Carla Collodiego. Opowiada ona o drewnianym pajacyku, który marzył o tym, żeby zostać chłopcem. Jednak los stawia mu różne przeszkody. Morał bajki jest taki, że kłamstwo nie popłaca, warto być uczciwym, a starszym należy się szacunek. Miejmy nadzieję, że mali widzowie wzięli sobie te nauki do serca. 

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca przedszkolaki odbyły wycieczkę do Zamościa i Kolorowego Rancza w Łabuniach.










