niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Święto Odzyskania Niepodległości w przedszkolu

11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji w naszym przedszkolu 15 listopada 2017r. odbyła się patriotyczna uroczystość.

         Przybyli na nią: pani dyrektor Bernadeta Wołoszyńska, przewodnicząca Rady Gminy Kazimiera Mandziuk, Monika Baran Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Aleksandra Łaba pracownik Gminnego Ośrodka Kultury, pan wójt Piotr Pasieczny, pan sekretarz Marian Szałapski, pan Łukasz Litwińczuk oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

         Przygotowany montaż słowno- muzyczny przedszkolaki rozpoczęły pięknym tańcem z flagami przy piosence „ Jestem Polką i Polakiem”. W dalszej części           w ciekawym dialogu i piosenkach wyjaśniły co to jest Ojczyzna, przedstawiły pokrótce  jej losy i historię. Nie mogło zabraknąć wiersza „ Katechizm polskiego dziecka”      W. Bełzy. Na koniec z okazji święta naszej Ojczyzny wszyscy zaśpiewali  hymn Polski  „ Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem tego wydarzenia było kształtowanie miłości i przywiązania  do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

         Święto Niepodległości stało się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie ono w pamięci naszych Małych Polaków.    

„Pinokio” w przedszkolu

24 października 2017 roku aktorzy krakowskiego teatru „Krat-Art” przedstawili w naszym przedszkolu bajkę pt. „Pinokio” zrealizowanej na podstawie znanej książki Carla Collodiego.  Opowiada ona o drewnianym pajacyku, który marzył o tym, żeby zostać chłopcem. Jednak los stawia mu różne przeszkody. Morał bajki jest taki, że kłamstwo nie popłaca, warto być uczciwym, a starszym należy się szacunek. Miejmy nadzieję, że mali widzowie wzięli sobie te nauki do serca. 

Pasowanie na przedszkolaka 2017

12 października 2017r. w Gminnym Przedszkolu w Tarnawatce-Tartak odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani dyrektor Bernadeta Wołoszyńska, pani przewodnicząca Rady Gminy Kazimiera Mandziuk, pan sekretarz Marian Szałapski oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Tego dnia dzieci, które zaczęły uczęszczać w tym roku szkolnym do naszej placówki złożyły uroczystą przysięgę i zostały włączone do grona przedszkolaków. W czasie części artystycznej od swoich starszych kolegów otrzymały rady jak należy zachowywać się w przedszkolu, co wypada robić, a czego nie. Następnie pani dyrektor dotykając ramienia wielkim ołówkiem pasowała dzieci na pełnoprawnych członków naszej małej społeczności. Na znak przyjęcia dziecka do grona przedszkolaków każdy milusiński otrzymał odznakę przedszkolaka i upominki. Uwieńczeniem uroczystości było pamiątkowe zdjęcie i słodki poczęstunek. Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń.   

Przedszkolaki uczciły swój dzień

Dnia 21.09. 2017 r. w Gminnym Przedszkolu obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto  rozpoczęto odczytaniem listu Rzecznika Praw Dziecka.  Następnie przedszkolaki zaśpiewały hymn uroczystości „Dzień Przedszkolaka”. Potem czekała na dzieci wielka niespodzianka, a mianowicie zabawy, konkursy i gry zespołowe prowadzone przez animatorów z firmy „Hulaj Duszo”. W programie znalazł się basen z piłeczkami, mega twister, malowanie twarzy, konstrukcje z klocków 3D, warsztaty plastyczne, balonikowe zoo, zabawy z chustą animacyjną. Największą atrakcją dnia okazał się pokaz oraz samodzielne robienie wielkich baniek mydlanych. Było wesoło,  kolorowo i fantastycznie.

Dzień Dziecka w Zamościu i Łabuniach

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca przedszkolaki odbyły wycieczkę do Zamościa i Kolorowego Rancza w Łabuniach.

Oczywiście jak Zamość to tylko sala zabaw "Jaś i Małgosia", gdzie nasi wychowankowie czują się jak w raju. Dodatkową atrakcją w tym roku był nowy plac zabaw na świeżym powietrzu, gdzie na dmuchanych zabawkach i trampolinach szaleństwa nie było końca.

Następnie w restauracji "Aspirant" dzieci zjadły obiad i nabrały sił.

Kolejny etap wycieczki to Kolorowe Ranczo. Przywitała nas tam pani gospodyni, która oprowadziła po gospodarstwie a następnie zapoznała ze zwierzętami tam mieszkającymi. Poinformowała również które można głaskać, przytulać się, a które karmić. Króliki, kozy, owieczki i świnki towarzyszyły dzieciom przez cały czas.

Następnie pani gospodyni przyniosła upieczoną przez siebie drożdżową babę, którą dzieci jadły z miodem lub dżemem z zielonych pomidorów. Mogły pokosztować również twarożku z koziego mleka i miodu pokrzywowego. Znaleźli się również smakosze koziego mleka, którego wypili spore ilości.

Nie obyło się również bez zabaw: "wojna na makę", turlanie w tekturowych rurach, pościg za kołami hula - hop i zawodów w przeciąganiu liny - dorośli i dzieci ( wygrały oczywiście dzieci).

Czas nieubłaganie mijał i pora wracać. Podziękowaliśmy za cudownie spędzony czas. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.  

Święto Ziemi w Przedszkolu

Dnia 05.05.2017 roku w Gminnym Przedszkolu w Tarnawatce – Tartak obchodzono Święto Ziemi. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: pani dyrektor Bernadeta Wołoszyńska, pani wicedyrektor Dorota Ciećko, pani Monika Baran Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, pani Kazimiera Mandziuk Przewodnicząca Rady Gminy, pan wójt Piotr Pasieczny i pan sekretarz Marian Szałapski.

Przedszkolaki zaprezentowały montaż słowno – muzyczny o temeatyce ekologicznej. Następnie pani Monika przeprowadziła quiz dotyczący przyrody i jej ochrony, w którym dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia "Przyjaciela Przyrody" dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Uroczystość tą uświetniła wystawa prac z surowców wtórnych pod hasłem "Ekoprace z niby – śmieci z rodzicami zrobią dzieci". Zwiedzający wystawę zwrócili uwagę na bogactwo wykorzystanych surowców wtórnych, pomysłowość i estetykę wykonanych prac.

Rodzicom i dzieciom dziękujemy za duże zaangażowanie i gratulujemy pomysłów.