WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD PRZEDSZKOLA…
12.10.2018 r. miało miejsce uroczyste otwarcie Przedszkola w Tarnawatce. W uroczystości wzięli udział gospodarze naszej placówki na czele z Panią Dyrektor Bernadetą Wołoszyńską oraz Panem Marianem Szałapskim, który w tym dniu zastępował wójta Gminy Tarnawatka Pana Piotra Pasiecznego, a także zaproszeni goście, m.in. poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, przedstawiciel Lubelskiego Kuratorium Oświaty Stanisław Jachimczuk oraz ks. Proboszcz Tomasz Demczuk, który poświęcił nowopowstały obiekt przedszkola. Przybyli również rodzice przedszkolaków, nauczyciele, dyrektorzy pobliskich szkół Gminy Tarnawatka, sołtysi i radni. Najliczniejszą i najważniejszą grupę stanowili jednak sami przedszkolacy.
Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu. Następnie były powitania, podziękowania, słowa uznania i życzenia składane sobie nawzajem, dążenia do dalszego rozwoju i sukcesów w nowej placówce, które płynęły z ust Pani Dyrektor, sekretarza Gminy Tarnawatka oraz zaproszonych gości. Po przemówieniach najstarsza grupa przedszkolaków zaprezentowała część artystyczną dziękując i uświetniając ten ważny dzień słowem i tańcem.
Kolejnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi przed budynkiem przedszkola i poświęcenie obiektu przez Proboszcza Parafii Tarnawatka. Następnie wszyscy zebrani mieli możliwość obejrzenia nowego przedszkola, które służyć będzie naszym przedszkolakom w pierwszym i zarazem najważniejszym etapie edukacji, gdyż „Wszystko zaczyna się od przedszkola…”




19 września 2018 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami Panią aspirant Wioletą Myszczyńską i starszym aspirantem Piotrem Koniec z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.
Dnia 22 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w starym budynku przedszkola. Dla rodziców i zaproszonych gości przedszkolaki przedstawiły krótki montaż słowno- muzyczny, w którym wspominały chwile spędzone w przedszkolu, wspólne zabawy i przygody. Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów wszystkim przedszkolakom. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń, podziękowań, a nawet łez.










