niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD PRZEDSZKOLA…

12.10.2018 r. miało miejsce uroczyste otwarcie Przedszkola w Tarnawatce. W uroczystości wzięli udział gospodarze naszej placówki na czele z Panią Dyrektor Bernadetą Wołoszyńską oraz Panem Marianem Szałapskim, który w tym dniu zastępował wójta Gminy Tarnawatka Pana Piotra Pasiecznego, a także zaproszeni goście, m.in. poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, przedstawiciel Lubelskiego Kuratorium Oświaty Stanisław Jachimczuk oraz ks. Proboszcz Tomasz Demczuk, który poświęcił nowopowstały obiekt przedszkola. Przybyli również rodzice przedszkolaków, nauczyciele, dyrektorzy pobliskich szkół Gminy Tarnawatka, sołtysi i radni. Najliczniejszą i najważniejszą grupę stanowili jednak sami przedszkolacy.

            Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu. Następnie były powitania, podziękowania, słowa uznania i życzenia składane sobie nawzajem, dążenia do dalszego rozwoju i sukcesów w nowej placówce, które płynęły z ust Pani Dyrektor, sekretarza Gminy Tarnawatka oraz zaproszonych gości. Po przemówieniach najstarsza grupa przedszkolaków zaprezentowała część artystyczną dziękując i uświetniając ten ważny dzień słowem i tańcem.

            Kolejnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi przed budynkiem przedszkola i poświęcenie obiektu przez Proboszcza Parafii Tarnawatka. Następnie wszyscy zebrani mieli możliwość obejrzenia nowego przedszkola, które służyć będzie naszym przedszkolakom w pierwszym i zarazem najważniejszym etapie edukacji, gdyż „Wszystko zaczyna się od przedszkola…”

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 20.09.2018 roku uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor odczytując list od Rzecznika Praw Dziecka, skierowanego zarówno do dzieci, jak ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Marek Michalak w liście najmłodszym życzył m.in. radości z poznawania siebie i świata. Słowa do nauczycieli wiążą się ze znaczeniem edukacji wczesnoszkolnej, a także prawami i potrzebami małych dzieci. Rodzicom życzył, by mieli poczucie, że przedszkole to bezpieczne i sprzyjające rozwojowi miejsce. Następnie dzieci z grupy 6-latków odśpiewały Hymn Przedszkolaka.

Kolejnym etapem uroczystości była już tylko zabawa!

Prowadzący DJ Carllo świetnie prowadził zabawy muzyczno-ruchowe, konkursy integracyjne oraz puszczanie baniek mydlanych.

Dzień Przedszkolaka zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez przedszkole.

 

 

Nauczyciele przedszkola

 

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO

19 września 2018 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami Panią aspirant Wioletą Myszczyńską i starszym aspirantem Piotrem Koniec z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia. Funkcjonariusze policji pokazali również jakie rzeczy ma przy sobie policjant.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

 

 

Ostatni raz w tym przedszkolu spotkaliśmy się

Dnia 22 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w starym budynku przedszkola. Dla rodziców i zaproszonych gości przedszkolaki przedstawiły krótki montaż słowno- muzyczny, w którym wspominały chwile spędzone w przedszkolu, wspólne zabawy i przygody. Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów wszystkim przedszkolakom. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń, podziękowań, a nawet łez.

 

Pakiety pomocnicze do przedszkola „ Olek i Ada” wydawnictwo MAC

              Pakiety pomocnicze do przedszkola  „ Olek i Ada” wydawnictwo MAC

 3-LATKI

Pakiet Olek i Ada  poziom A ( TRZYLATEK)

- Karty pracy ( cz. 1,2)

-Wyprawka plastyczna

- Książka

 

4-LATKI

Pakiet Olek i Ada  poziom A + ( CZTEROLATEK)

- Karty pracy (cz. 1,2)

-Wyprawka plastyczna

- Książka

 

5- LATKI

Pakiet Olek i Ada  poziom B ( PIECIOLATEK)

- Karty pracy (cz. 1,2,3,4,5)

-Wyprawka plastyczna

- Książka

Podręcznik do religii dla 5 latków "Jestem dzieckiem Bożym"

 

6 -LATKI

Pakiet Olek i Ada  poziom  B + (SZEŚCIOLATEK)

- Karty pracy (cz. 1,2,3,4,5)

-Wyprawka plastyczna

- Książka

Podręcznik do religii dla 6 latków "Jezus moim przyjacielem"

 

PROSIMY O ZAKUP POWYŻSZYCH POZYCJI

Rodzinny Rajd Rowerowy

15 czerwca 2018r. w słoneczne popołudnie ulicami Tarnawatki-Tartak odbył się rajd rowerowy pod hasłem „Naszą małą Ojczyznę zwiedzamy”. Uczestnikami były dzieci, ich rodzice, rodzeństwo i nauczycielki. Wszyscy byli świetnie przygotowani. Przedszkolaki miały obowiązkowe kaski i kamizelki odblaskowe. Niesamowita chęć przygody, doskonałe humory i jak się okazało super kondycje, mieli zarówno mali jak i dorośli uczestnicy naszego rajdu. Meta miała miejsce na placu rekreacyjnym, gdzie kiełbaską z ogniska wszyscy zaspokoili wzmożony wysiłkiem apetyt. Po krótkim poczęstunku na dzieci czekał dmuchany plac zabaw.

Był to jeden ze wspaniałych sposobów propagowania aktywnego spędzania czasu wolnego i zdrowego stylu życia, integracji środowiska przedszkolnego, jak również upowszechniania sportu rodzinnego i traktowania roweru, jako środka transportu.

Gorąco i serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji taj imprezy, oraz stworzenie atmosfery życzliwości i dobrej zabawy.

Ponadto wyrażamy swoje uznanie dla sponsorów, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie:

Państwu Bożenie i Adamowi Mróz

Państwu Małgorzacie i Januszowi Bartoszyńskim

Pani Bożenie Staniszewskiej oraz panu Robertowi Skakuj.