niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

Dzień Babci i Dziadka to jedno z ważniejszych świąt obchodzonych przez dzieci. To dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości, a nawet łez. Z tej okazji w naszym przedszkolu w dniach 30-31 stycznia gościliśmy naszych wspaniałych gości. Dla kochanych Babć i Dziadków dzieci z każdej grupy przygotowały część artystyczną.

            Grupa 3-latków zatańczyła układ taneczny do piosenki „Zimowa poleczka” wcielając się w role małych bałwanków. Mówiły wierszyki i zaśpiewały piosenkę z pokazywaniem „W Dziadziusiowej rękawiczce”. Na koniec wnuki zaśpiewały swoim babciom i dziadziom „Sto lat” oraz wręczyły laurki.

            Grupa 4-latków zatańczyła zaproszonym gościom poleczkę, zaśpiewała piosenkę oraz każde dziecko powiedziało wierszyk. Następnie dzieci wręczyły babciom i dziadkom upominki.

            Dzieci z grupy 5-latków mówiły wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a na koniec dziewczynki przebrane za babcie zaprezentowały zabawny skecz „Babuszki”.

            6-latki przywitały babcie i dziadków dwoma tańcami. Pierwszy „Taniec aniołków” zatańczyły dziewczynki, a drugi chłopcy wcielając się w osoby dziadków. Następnie dzieci mówiły tradycyjne wiersze i śpiewały piosenki. Nasi widzowie obejrzeli również śmieszny skecz przedstawiający codzienną sytuację z życia Babci i Dziadka. Wnuczęta obdarowały również swoich Dziadków samodzielnie wykonanymi podarunkami. Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku dla naszych gości.

            Każda część artystyczna została narodzona gromkimi brawami przez Babcie i Dziadków.

CLOWN WALDUŚ

Dnia 25 stycznia 2019 roku dzieci z naszego przedszkola odwiedził Clown Walduś. Zaprezentował on swój program artystyczny kierowany mottem „Grzeczność i kultura osobista to sprawa oczywista”.

            Występ Waldusia rozbawił przedszkolaków do łez. Śmiechu było co niemiara. Gość pokazywał różne sztuczki zręcznościowe. Były także konkursy i psikusy. Przedszkolaki aktywnie brały udział w zabawach clowna. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały powierzone im zadania. Wszystkich śmiałków Walduś nagradzał słodyczami, a pozostałe przedszkolaki gromkimi brawami. Podczas występu clown zwracał uwagę jak ważna jest grzeczność i kultura osobista. Przypomniał również dzieciom, że warto używać magicznych słów: „dziękuję”, „proszę” i „przepraszam”.

            Dzieci świetnie się bawiły. Na pewno będą ćwiczyć sztuczki zaprezentowane przez Clowna Waldusia.

WIELKI BAL W PRZEDSZKOLU!

Karnawał to miły czas przepełniony muzyką i zabawą. W zorganizowanym 16 stycznia 2019 roku balu, przedszkolaki „przemieniły się” w różne postacie bajkowe. Zagościły w przedszkolu: królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, piraci, superbohaterowie. Nie zabrakło również policjantów i rycerzy.

            Zabawę karnawałową poprowadziła Pani animator Karolina Szopa. Przebierańcy świetnie bawili się i aktywnie uczestniczyli we wspólnych zabawach. Przedszkolaki tańczyły: „tańce-łamańce”, „pociąg”, „kaczuszki”, „krasnoludek” wiele, wiele innych dziecięcych karnawałowych przebojów. Emocji, radości i uśmiechów było co nie miara. Dzieci w czasie przerwy mogły chwilę odetchnąć i zjeść słodki poczęstunek.

            Bal karnawałowy przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze. Dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Wspomnienia z balu na pewno długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. A kolejny bal już za rok!      

„BRZECHWOLANDIA”

14 stycznia 2019 roku dzieci przedszkolne z Tarnawatki po raz drugi w roku szkolnym 2018/2019 pojechały do TDK w Tomaszowie Lub. na spektakl teatralny pt. „Brzechwolandia”.      Tematem przedstawienia były wiersze Jana Brzechwy. Aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia wcielili się w postaci z wierszy poety. Słowem, piosenką i tańcem zaprezentowali milusińskim wybrane utwory polskiego poety. Postaci z wierszy przypomniały również o właściwym zachowaniu się w domu, przedszkolu czy na podwórku. Aktorzy występowali w pięknych strojach, które bardzo podobały się widowni, która nagradzała ich gromkimi brawami.

            Najmłodsi widzowie poznali wiersze z polskiej literatury dziecięcej Jana Brzechwy pt. „Leń”, „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Atrament”, „Globus”, „Znaki przestankowe”, „Niezwykła kraina”.

            W drodze powrotnej przedszkolaki dzieliły się spostrzeżeniami i uwagami z obejrzanego spektaklu. Wyjazd był dla nich dobrą lekcją wychowania, dzięki której nabyły nowych umiejętności obycia się w teatrze i zapoznania z panującymi tam zasadami. Na dziecięcych twarzach gościły uśmiechy i zadowolenie.

             Czekamy na kolejny spektakl!

ACH, CO ZA NOC!

Okres Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko wytężony czas dla naszych mam, babć czy cioć, które z zapałem przygotowują świąteczne potrawy, sprzątają mieszkania lub wraz z domownikami ubierają choinkę. Czas oczekiwania na narodziny Jezusa jest również ważnym wydarzeniem dla dzieci, które na swój dziecięcy sposób przeżywają przyjście na świat Zbawiciela. Również dzieci z naszego przedszkola z wielkim zapałem i zaangażowaniem dekorowały swoje sale, robiły ozdoby świąteczne i szopki.

            Wielkim wyróżnieniem w bieżącym roku dla dzieci przedszkolnych było wytypowanie ich przez Panią Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce, aby pod okiem swoich pań przygotowały Jasełka i zaprezentowały je przed gminną społecznością. Dzieci codziennie ćwiczyły swoje role, uczyły się nowych pastorałek, tradycyjnych kolęd, a także doskonaliły układ taneczny. I nadszedł w końcu dzień występu!

            6 stycznia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce grono przedszkolaków z niecierpliwością oczekiwało wyjścia na scenę. Kiedy widzowie zajęli miejsca, a wśród nich byli m. in. Pani Dyrektor Bernadeta Wołoszyńska, przewodnicząca Rady Gminy Pani Kazimiera Mandziuk, sekretarz Pan Marian Szałapski, ks. proboszcz Tomasz Demczuk, rodzice oraz mieszkańcy naszej gminy. Wszystkich zgromadzonych na sali powitała Pani Kazimiera Mandziuk, która złożyła życzenia noworoczne i zaprosiła do obejrzenia Jasełek.

           Na scenie najpierw wystąpiły dziewczynki z grupy 6-latków i zaprezentowały przepiękny taniec aniołków. Po tańcu pozostałe dzieci wyszły na scenę, gdzie mówiły wiersze, śpiewały pastorałki i kolędy. Przy żłóbku siedział Józef z Maryją. Do Jezuska przybywali pasterze, królowie, małe dzieci, zwierzęta oraz rodziny. Tajemniczą postacią o zatwardziałym sercu był Sknerus siedzący na scenie i obserwujący idących ludzi do Dzieciątka. Postać Sknerusa dała wszystkim dużo do myślenia, gdyż nie jeden z nas w dzisiejszych czasach ma serce przesłonięte tym, co ziemskie-materialne. Sknerus w końcu zrozumiał, co jest w życiu najważniejsze i przemienił swoje zatwardziałe serce. Otworzył je na innych-biednych i potrzebujących. Mały Jezusek uratował nieszczęśnika przed zgubnym losem, który go czekał. I kiedy już każdy otworzył swoje serce na przyjście Zbawiciela, mali aktorzy zaśpiewali radosne kolędy, aby ogłosić światu narodziny Jezusa. Na koniec dzieci wspólnie złożyły życzenia wszystkim zgromadzonym na sali.

            Na twarzach widzów można było zauważyć wzruszenie i nie jednemu zakręciła się łza w oku. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pani Dyrektor oraz wójt gminy podarowali dzieciom słodkości. To był wspaniały dzień pełen wrażeń i emocji, a nasze przedszkolaki pokazały po raz kolejny, że „duży potrafi, ale mały umie jeszcze więcej”.

           

WYSTAWA SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

W naszym przedszkolu została zorganizowana wystawa szopek bożonarodzeniowych przygotowanych przez dzieci z każdej grupy wraz z wychowawcami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały prace przy tworzeniu szopki.

Wszystkie dzieci podziwiały swoje prace, a każda szopka została wykonana inną techniką. Każda piękna i zachwycająca.