niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Piknik Rodzinny 2016

 17 czerwca 2016 roku po raz trzeci na boisku w Tarnawatce Tartak odbył się Piknik Rodzinny dla przedszkolaków i ich rodzin. Na spotkanie przybyli również zaproszeni strażacy z OSP w Tarnawatce, którzy przygotowali pokazy strażackie oraz zapoznali wszystkich z wyposażeniem swojego wozu. Dzieci miały możliwość wejść do środka samochodu strażackiego, siąść za kierownicą w kasku na głowie i poczuć się jak prawdziwi strażacy. Następnie odbyły się mini zawody strażackie, w których brały udział dzieci i ich rodzice. Przegranych nie było. Najzabawniejszą konkurencją był bieg w gumowych butach, które młodszym dzieciom sięgały prawie po pas. Po sportowych zmaganiach wszyscy udali się na grillowanie, w czasie którego ze smakiem zjedli kiełbasę ufundowaną przez panią Małgorzatę Bartoszyńską.

 Z powodu silnego wiatru nie został rozłożony dmuchany plac zabaw. Na tę atrakcję dzieci musiały poczekać do wtorku 21 czerwca. Wtedy pogoda już dopisała i wszystko odbyło się zgodnie z planem. Na pikniku panowała miła i serdeczna atmosfera. Wszyscy dobrze się bawili! Do zobaczenia za rok!

 wychowawcy grup

 

GMINNY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ "OD PRZEDSZKOLA DO GWIAZDORA"

  15 czerwca 2016 r. odbył się już IX Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Od Przedszkola do Gwiazdora”. Brały w nim udział dzieci z oddziałów przedszkolnych z Tarnawatki-Tartak i Tarnawatki. Jury w składzie: Pani Wiesława Grabek – Woś, Pani Bernadeta Wołoszyńska i Pani Monika Baran spośród 13 wykonawców wyróżniło następujące dzieci:

•         Nikolę Kostecką ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce,

•         Daniela Antoniaka z Gminnego Przedszkola w Tarnawatce Tartak,

•         Maję Sochan z Gminnego Przedszkola w Tarnawatce Tartak,

•         Maję Dąbrowską z Gminnego Przedszkola w Tarnawatce Tartak,

•         Tymoteusza Kulasa z Gminnego Przedszkola w Tarnawatce Tartak,

•         Jakuba Berbecia z Gminnego Przedszkola w Tarnawatce Tartak.

 Wielkie gratulacje!

Po występach wszystkie dzieci zaproszone zostały na słodki poczęstunek. Następnie trwały zabawy integracyjne w sali. Do zobaczenia za rok!

Wycieczka do Zamościa i Krasnobrodu

 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Z tej okazji przedszkolaki odbyły wycieczkę do Zamościa i Krasnobrodu. Na początek udaliśmy się do Zamościa do sali zabaw „ Jaś i Małgosia”, radości nie było końca! Bawiliśmy się na trampolinie, zjeżdżalni, basenie z piłeczkami, skaczącymi piłkami, jednym słowem - „Zabawowe Szaleństwo”. Następny etap wycieczki to Krasnobród, gdzie zwiedzaliśmy Park Dinozaurów, zwany również Parkiem Jurajskim. Tam czekała na nas pani przewodnik, z którą podczas spaceru ścieżką edukacyjną poznawaliśmy historię Ziemi, mijając modele dinozaurów naturalnych rozmiarów. Na terenie parku znajduje się plac zabaw, który oczywiście odwiedziliśmy. Dzieci wspaniale się bawiły, a niektórym udało się nawet wykopać szkielet dinozaura zakopane w parku. Pogoda i humory nam dopisywały. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do przedszkola.

 

Ciekawe gdzie pojedziemy za rok?

 Wychowawcy grup

Wyjazd do kina

 Dnia 9 czerwca 2016 roku wybraliśmy się do kina w Tomaszowskim Domu Kultury na projekcję filmu anonimowego pt. „Dzielny Kogut Maniek”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przygody głównego bohatera. Po obejrzeniu filmu udaliśmy się na spacer do pobliskiego parku obserwując przyrodę i tryskające fontanny. Dużą atrakcją dla dzieci był również pobyt na placu zabaw, gdzie mogły wyszaleć się, a nawet poznać nowych kolegów.

 Wychowawcy grup

 

Program- Czyste powietrze wokół nas

„ Czyste powietrze wokół nas” - program już od kilku lat realizowany jest w Gminnym Przedszkolu w Tarnawatce – Tartak. Adresowany do dzieci 5-6 letnich ich rodziców i opiekunów.

 W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Łączy się również z poznawaniem sposobów radzenia sobie w tych sytuacjach codziennych, w których dziecko narażone jest na wdychanie dymu papierosowego.

 Realizacja programu oparta była na aktywizujących formach i metodach pracy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, wykazywały zainteresowanie. Chętnie współpracowały w zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych. Realizowany program miał charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim miał na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia, w sytuacjach gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Postawa obronna wobec palenia tytoniu, którą uda się wykształcić u dziecka w wieku przedszkolnym owocuje na cale życie.

 Wychowawcy grup

Iluzjonista w przedszkolu

 Dnia 19 kwietnia 2016 roku odwiedził nasze przedszkole iluzjonista Marcin. Swoimi pokazami wprowadził nas w świat magii i czarów. Prawdziwymi czarodziejami były również dzieci. Wielki mag nauczył je zaklęcia : „Czary mary, hokus pokus, sim sala bib, a psik!”, za pomocą którego udało im się kilka sztuczek. Najbardziej podobał się numer z wylewaniem wody oraz unoszącym się w powietrzu stolikiem. Spotkanie dostarczyło dzieciom niesamowitych wrażeń, doznań i emocji. Wspaniale się bawiły.

 

Wychowawcy grup