Piknik Rodzinny 2016
17 czerwca 2016 roku po raz trzeci na boisku w Tarnawatce Tartak odbył się Piknik Rodzinny dla przedszkolaków i ich rodzin. Na spotkanie przybyli również zaproszeni strażacy z OSP w Tarnawatce, którzy przygotowali pokazy strażackie oraz zapoznali wszystkich z wyposażeniem swojego wozu. Dzieci miały możliwość wejść do środka samochodu strażackiego, siąść za kierownicą w kasku na głowie i poczuć się jak prawdziwi strażacy. Następnie odbyły się mini zawody strażackie, w których brały udział dzieci i ich rodzice. Przegranych nie było. Najzabawniejszą konkurencją był bieg w gumowych butach, które młodszym dzieciom sięgały prawie po pas. Po sportowych zmaganiach wszyscy udali się na grillowanie, w czasie którego ze smakiem zjedli kiełbasę ufundowaną przez panią Małgorzatę Bartoszyńską.
Z powodu silnego wiatru nie został rozłożony dmuchany plac zabaw. Na tę atrakcję dzieci musiały poczekać do wtorku 21 czerwca. Wtedy pogoda już dopisała i wszystko odbyło się zgodnie z planem. Na pikniku panowała miła i serdeczna atmosfera. Wszyscy dobrze się bawili! Do zobaczenia za rok!
wychowawcy grup



15 czerwca 2016 r. odbył się już IX Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Od Przedszkola do Gwiazdora”. Brały w nim udział dzieci z oddziałów przedszkolnych z Tarnawatki-Tartak i Tarnawatki. Jury w składzie: Pani Wiesława Grabek – Woś, Pani Bernadeta Wołoszyńska i Pani Monika Baran spośród 13 wykonawców wyróżniło następujące dzieci:
1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Z tej okazji przedszkolaki odbyły wycieczkę do Zamościa i Krasnobrodu. Na początek udaliśmy się do Zamościa do sali zabaw „ Jaś i Małgosia”, radości nie było końca! Bawiliśmy się na trampolinie, zjeżdżalni, basenie z piłeczkami, skaczącymi piłkami, jednym słowem - „Zabawowe Szaleństwo”. Następny etap wycieczki to Krasnobród, gdzie zwiedzaliśmy Park Dinozaurów, zwany również Parkiem Jurajskim. Tam czekała na nas pani przewodnik, z którą podczas spaceru ścieżką edukacyjną poznawaliśmy historię Ziemi, mijając modele dinozaurów naturalnych rozmiarów. Na terenie parku znajduje się plac zabaw, który oczywiście odwiedziliśmy. Dzieci wspaniale się bawiły, a niektórym udało się nawet wykopać szkielet dinozaura zakopane w parku. Pogoda i humory nam dopisywały. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do przedszkola.









